News: Legia bogatsza o pół miliona

Euro 2016: Wygrana Belgów, Portugalia bez zwycięstwa

18.06.2016 23:40

(akt. 04.01.2019 12:28)

W pierwszym sobotnim meczu Belgia pewnie pokonała Irlandię 3:0. Później Węgry rzutem na taśmę uratowały remis z Islandią, a błysnął nasz Nemanja Nikolić. Wieczorem Portugalia znów nie wygrała, tym razem z Austrią i w ostatnim spotkaniu grupowym zagra o życie z Węgrami.

Belgowie w pierwszej połowie mieli przewagę, ale niewiele z tego wynikało. Tuż po zmianie stron zza pola karnego przymierzył Romelu Lukaku i zrobiło się 1:0. Po tym trafieniu graczom Marca Wilmotsa grało sie łatwiej.  W 61 minucie wynik meczu podwyższył Axel Witsel strzałem głową, a siedem minut później rezultat ustalił Lukaku. Belgia zajmuje obecnie drugie miejsce w grupie E, zaś Irlandczycy czwarte.

Belgia - Irlandia 3:0 (0:0)
Bramki: Lukaku (48. min.), Witsel (61. min.), Lukaku (70. min.)

Żółte kartki: Vermaelen (Belgia) Hendrick (Irlandia)

Belgia: Courtois - Meunier, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen, Witsel, Dembele (57' Nainggolan), Carrasco (64' Mertens), de Bruyne, Hazard, Lukaku (82' Benteke)

Irlandia: Randolph - Coleman, O'Shea, Clark, Ward, Hendrick, Whelan, McCarthy (62' McClean), Brady, Hoolahan (71' McGeady), Long (78' Keane)

W pierwszej połowie meczu Islandii z Węgrami, to ci pierwsi mieli groźniejsze sytuacje bramkowe. W jednej z nich bramkarz Węgrów Gabor Kiraly popełnił fatalny błąd wypuszczając piłkę z rąk, a Aron Gunnarsson był faulowany przez Tomasza Kadara. Jedenastkę na bramkę zamienił Gylfi Sigurdsson. Po zmianie stron do ataków ruszyli Węgrzy, a na boisku pojawił się piłkarz Legii Nemanja Nikolić. I to on w 88 minucie zagrywał wzdłuż bramki do Daniela Bode. Tego uprzedził Birkir Saevarsson, ale zrobił to tak, że wpakował futbolówkę do własnej siatki. Węgry zajmują obecnie pierwsze miejsce w grupie z 4 punktami.

Islandia - Węgry 1:1 (1:0)
Bramki: Sigurdsson (40. min. k.) - Saevarsson (88. min. s.)

Żółte kartki: Gudmundsson, Finbogasson, Saevarsson - Kadar, Kleinheisler, Nagy

Islandia:
Halldorsson - Saevarsson, Sigurdsson, Arnason, Skulason - Gudmundsson, Sigurdsson, Gunnarsson (65' Hallfredsson), Bjarnason - Sigthorsson, Bodvarsson (70' Finbogasson)

Węgry:
Kiraly - Lang, Guzmics, Juhasz, Kadar - Kleinheisler, Gera, Nagy - Steiber (67' Nikolić), Priskin (67' Bode), Dzsudzsak

W pierwszej połowie ton grze Portugalczyków nadawali Nani i Cristiano Ronaldo. To nie jest jednak turniej CR7, który co miał sytuację, to ją zmarnował. Do przerwy nie padły bramki, więc po zmianie stron faworyci podkręcili tempo. Piłkarz Realu dwoił się i troił, chciał poprowadzic zespół do zwycięstwa, ale był potwornie nieskuteczny. W 79 minucie wykonywał rzut karny i trafił w słupek. Lepszej szansy Portugalczycy już nie mieli, po dwóch meczach mają na koncie tylko 2 punkty.

Portugalia - Austria 0:0

Żółte kartki: Quaresma, Pepe - Harnik, Fuchs, Schoepf