Szymon Włodarczyk 1 grudnia

Grano dzisiaj (1.12). Zwycięstwo w Czeladzi, awans do ćwierćfinału Pucharu Polski

01.12.2023 09:00

(akt. 28.11.2023 13:45)

Pierwszego grudnia legioniści grali 7-krotnie. Tego dnia wygrali z Zagłębiem Sosnowiec na stadionie w Czeladzi, a także awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Dwa lata temu Legia wygrała na wyjeździe 2:1 z Motorem Lublin i awansowała do 1/4 finału Pucharu Polski. Po pierwszej połowie "Wojskowi" przegrywali 0:1, ale odwrócili losy meczu po golach Luquinhasa oraz Szymona Włodarczyka. – Rywal postawił nam trudne warunki, ale myślę, że w drugiej połowie, gdy na boisko weszli Emreli i Mladenović, nasza dominacja nie podlegała dyskusji – mówił ówczesny trener zespołu z Warszawy, Marek Gołębiewski.

ZAGŁĘBIE OGRANE

Wygraną zakończył się ostatni mecz o punkty w 1974 r. Pierwszego grudnia "Wojskowi" pokonali 2:0 Zagłębie Sosnowiec, a spotkanie odbyło się wyjątkowo w Czeladzi, na stadionie miejscowego CKS. Dzięki wygranej warszawiacy awansowali na 7. miejsce, ale w oczekiwaniu na rundę wiosenną mogli marzyć co najwyżej o podium, do prowadzącego Ruchu tracili bowiem aż 12 punktów.