Legia Ladies: Z Kolejarzem na koniec sezonu

Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

17.06.2023 11:25

(akt. 17.06.2023 11:26)

W niedzielę 18.06 o godzinie 18:00 piłkarki Legia Ladies rozegrają z Kolejarzem Łódź ostatni mecz sezonu III ligi kobiet.

Będzie to już trzecie spotkanie tych drużyn w tym sezonie. W sierpniu oba zespoły zagrały w barażu o III ligę, gdy Legia wygrała 1:0 i wywalczyła awans. Jak później się okazało z rozgrywek wycofały się rezerwy Stomilu Olsztyn i Kolejarz też został trzecioligowcem. W 11 kolejce rozgrywek Legia wygrała w Łodzi 4:0 i również w najbliższą niedzielę legionistki będą zdecydowanymi faworytkami meczu.

Kolejarz dopiero w poprzedniej kolejce, po zwycięstwie z Zawiszą Rzgów zapewnił sobie utrzymanie. Ale do postawienia kropki nad „i” musi mecz z Legią rozegrać. W trakcie rundy wiosennej zespoły z końca tabeli kilkukrotnie rezygnowały z wyjazdów na mecze. Także piłkarki ze Srebrzyńskiej miały sporo kontuzji i problemów kadrowych. Dwa mecze oddały walkowerem, a do spotkania z AKS Zły przystąpiły tylko w ośmioosobowym składzie, w trakcie którego jeszcze jedna z piłkarek doznała kontuzji i mecz został przerwany w 68. minucie przy stanie 0:5 z powodu zdekompletowania drużyny. Ewentualny trzeci walkower oznaczałby automatyczne przesunięcie na ostatnią pozycję.

W ostatniej kolejce rozstrzygnęła się już sprawa pierwszych dwóch miejsc. Zgodnie z przewidywaniami wysokim zwycięstwem awans do II ligi przypieczętowała Wisła Płock. Na drugim miejscu sezon zakończy Polonia. Legia awansowała na trzecią pozycję i w przypadku wygranej zachowa miejsce na podium nie oglądając się na wyniki Zamłynia i Dargfilu. Na dole tabeli pozostaje jedna niewiadoma. Do zdegradowanego wcześniej Zawiszy dołączy albo Włókniarz albo Ekosport, które zmierzą się w bezpośrednim pojedynku w Białymstoku. W lepszej sytuacji są gospodynie, którym do utrzymania wystarczy remis.