Marian Kelemen: Legia powinna grać z kontrataku

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy

20-10-2011 / 11:27

(akt. 12-12-2018 / 21:49)

- Z Rapidem trzeba grać od początku bardzo ostrożnie, nie wolno - moim zdaniem - za bardzo się przed nimi otworzyć. Na miejscu piłkarzy Legii raczej stawiałbym na grę z kontrataku. Rumuńska drużyna to bardzo silny przeciwnik, który w polskiej Ekstraklasie z pewnością biłby się o mistrzostwo kraju. Nawet trudno mi wskazać jakieś ich słabe punkty. Drużyna z Bukaresztu ma w swoim składzie bardzo dobrze wyszkolonych technicznie piłkarzy. Wielu zawodników Rapidu potrafi szybko wymieniać między sobą podania, dryblować, piłka nie odskakuje im od nogi - charakteryzuje drużynę Rapidu bramkarz Śląska Wrocław Marian Kelemen.

- A przy tym wszyscy świetnie się rozumieją na boisku. Na kogo uważać? Jest tam doświadczony napastnik Daniel Pancu, który nam strzelił gola w rewanżowym meczu i jest Ovidiu Herea, który gra jako boczny lub ofensywny pomocnik. Te dwa nazwiska zapamiętałem najlepiej. Będę trzymał kciuki za Legię, bo walczy o punkty rankingowe dla drużyn z polskiej ligi, ale przed drużyną z Warszawy stanie rywal, którego naprawdę sztuką będzie pokonać.

Komentarze (11)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
"piłka nie odskakuje im od nogi"... szkoda, że większości piłkarzy w Polsce brakuje tak podstawowej umiejętności... poczekamy, zobaczymy, nie wydaje mi się,żeby byli aż tak silnym przeciwnikiem, co prawda kilka lat temu mieli półfinał PUEFA ze Steaua Bukareszt, czyli wcale tak słabą liga może i nie są... ale to było kilka lat temu, wydaje mi się, że nasze zwycięstwo jest jak najbardziej realnym wynikiem, grunt to się nie przestraszyć i nie pozwolić im na prowadzenie gry
~sagan22
  • 0 / 0
pokażemy dzisiaj kto ma mocną drużynę tylko (L)
~forfar
  • 0 / 0
Smutne to troche, ze najlepsza polska druzyna nie jest faworytem potyczki z czwarta druzyna Rumunii. W dodatku majac znacznie wiekszy budzet i przebyta znacznie ciezsza droge do fazy grupowej.

Zastanawiam sie, czy ten Rapid taki mocny, czy tez wszyscy oceniamy go przez pryzmat bezsilnosci Slaska w dwumeczu z nimi...
A przeciez ten Slask w Polsce bez najmniejszych problemow byl w stanie zniszczyc chociazby Amice, czy inteligentnie ustawic sie przeciw nam.
~k.s.
  • 0 / 0
budżet to oni mają mniejszy na papierze, a w rzeczywistości pewnie będzie coś podobnego do nas
~Buncol
  • 0 / 0
O ile się nie mylę to Legia w obecnym sezonie jest na czwartym miejscu. Więc trafniej byłoby napisać czwarta polska drużyna zmierzy się z czwarta rumuńską. Na zwycięztwo nie licze ale remis jak najbardzie w zesięgu
~mendek
  • 0 / 0
Śląsk to największy antyfutbol w Polsce, oni oprócz kontrataku nic nie grają, ale my mamy lepszych piłkarzy
~Scatman
  • 0 / 0
Niech nie wypowiadają się już te wrocławskie drewniaki !!! Razem z Lenczykiem niech zaparkują autobus w swojej bramce !!!
~Gaco
  • 0 / 0
Wy w pierwszym meczu graliście z kontrataku i jak na tym wyszliście, łamagi?
~Gaco
  • 0 / 0
to było do Kelemena
~Keleman
  • 0 / 0
To ja przerpaszam
~Matt Stifler
  • 0 / 0
slabo gralimsy glowa