News: Michał Pazdan: Berg świetnie rozpracował Zorię

Michał Pazdan: Berg świetnie rozpracował Zorię

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

22.08.2015 08:15

(akt. 07.12.2018 21:04)

Michał Pazdan wrócił do pierwszego składu Legii po kontuzji kolana i zaprezentował reprezentacyjną formę. W meczu IV rundy eliminacji do Ligi Europy z Zorią Ługańsk (1:0) środkowy obrońca był bezbłędny, a jego spokój udzielił się również kolegom z defensywy. - Nie grałem dwa tygodnie, dlatego miałem w sobie mnóstwo energii. Koledzy trochę inaczej przygotowywali się do tego spotkania, ale ja dzięki przerwie byłem bardziej wypoczęty. Najważniejsze, że przywieźliśmy z Ukrainy korzystny wynik. Zoria to ekipa o klasę lepsza od drużyn, z którymi do tej pory walczyliśmy w eliminacjach Ligi Europy - powiedział zawodnik.

Pazdan może się pochwalić znakomitym bilansem. Od początku sezonu rozegrał w barwach Legii dziewięć meczów, z czego siedem jako środkowy obrońca. W pięciu spotkaniach, w których grał jako stoper, drużyna nie straciła gola! (formalnie nawet w sześciu, bo mecz z FK Kukesi został zweryfikowany jako walkower 3:0 dla Legii, choć w Albanii przed przerwaniem spotkania wicemistrz Polski stracił jedną bramkę). - Dla mnie mecz bez utraty gola to zawsze powód do zadowolenia. W starciu z Zorią na początku pozwoliliśmy rywalom na zbyt wiele, ale z czasem zaczęlimy kontrolować grę. Trener Berg znakomicie rozpracował ukraiński zespół i przyniosło to efekty. Jeśli w rewanżu zagramy na równie wysokim poziomie, nie powinniśmy dać się zaskoczyć - mówi Pazdan.