News: MŚ Japonia zaskoczyła, Polska też...

MŚ Japonia zaskoczyła, Polska też...

19.06.2018 18:45

(akt. 02.12.2018 11:25)

W pierwszym meczu w trakcie wtorku na mistrzostwach świata, Japonia udowodniła, że jest niedoceniana i po dobrym meczu pokonała 2:1 Kolumbię. Polska w bardzo słabym stylu przegrała 1:2 z Senegalem, a o godzinie 20:00 rozpocznie się druga seria spotkań. Gospodarze pod wodzą Stanisława Czerczesowa pewnie pokonali 3:1 Egipt.

Fot: Piotr Kucza/FotoPyk

Grupa F:

Japończycy doskonale rozpoczęli spotkanie, gdyż praktycznie ich pierwszy atak stworzył doskonałą sytuację, a tylko zagranie ręką Carlosa Sancheza sprawiło, że futbolówka nie trafiła do siatki. Azjaci mieli jednak rzut karny, a gracz z Ameryki Południowej wyleciał z boiska oglądając czerwoną kartkę. Zespół z Japonii nadal pokazywał dobry futbol i nie zmienił tego wyrównujący gol Juana Quintero z 39. minuty. W drugiej połowie Kolumbijczycy nadal nie potrafili wejść na odpowiedni poziom i nie zmieniło tego pojawienie się na boisku ich gwiazdy, Jamesa Rodrigueza. W 73. minucie Yuya Osako doskonale odnalazł się w dobrej sytuacji i trafił do siatki ustalając wynik spotkania. Japonia pokazała, że nie musi być outsiderem w grupie, a z perspektywy po meczu Polska - Senegal, śmiało może walczyć o wyjście z grupy.

Kolumbia - Japonia 1:2 (1:1)
Quintero (39. min.) - Kagawa (6. min. - k.), Osako (73. min.)

Żółta kartka: Kawashima (Japonia)

Czerwona kartka: C. Sanchez (3. min. - za zagranie ręką w polu karnym - Kolumbia)

Kolumbia: Ospina - Arias, D. Sanchez, Murillo, Mojica - Cuadrado (31' Barrios), Lerma, C. Sanchez, Izquierdo (70' Bacca) - Quintero (59' Rodriguez) - Falcao

Japonia: Kawashima - Sakai, Yoshida, Shoji, Nagatomo - Haraguchi, Shibasaki (80' Yamaguchi), Hasebe, Inui - Kagawa (70' Honda) - Osako (85' Okazaki)

Polska - Senegal 2:1 (0:1)
Krychowiak (87. min.) - Cionek (37. min. - s.), Niang (60. min.)

Żółte kartki: Krychowiak (Polska) - Sane, Gueye (Senegal)

Polska: Szczęsny - Piszczek (83' Bereszyński), Cionek, Pazdan, Rybus - Błaszczykowski (46' Bednarek), Krychowiak, Zieliński, Grosicki - Milik (73' Kownacki) - Lewandowski

Senegal: K. N'Diaye - Wague, Sane, Koulibaly, Sabaly - Sarr, Gueye, A. N'Diaye, Mane - Diouf (62' N'Doye), Niang (75' Konate)