Pazdan zgłoszony, ale nie zagra

Dariusz Oleś

Źródło: Legia.Net

07-07-2018 / 09:30

(akt. 04-01-2019 / 13:09)

W czwartek Legia Warszawa ogłosiła kadrę na mecze I rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Na liście zawodników uprawnionych do gry w meczu z Cork City, nieoczekiwanie znalazł się Michał Pazdan. Występ środkowego obrońcy w pierwszym meczu jest jednak niemożliwy. Piłkarz wróci z urlopu dzień przed spotkaniem rewanżowym. Dlaczego więc sztab włączył piłkarza do zespołu? Odpowiedź jest prosta.

Filar obrony warszawskiej Legii musi odpokutować karę za czerwoną kartkę (dwie żółte) w potyczce z Sheriffem Tyraspol. Pazdan opuścił boisko w 38. minucie rewanżowego meczu, kiedy to w ciągu kilkudziesięciu sekund otrzymał dwa napomnienia. Pierwszą kartkę „Pazdek” ujrzał za faul, a drugą za naruszenie cielesności sędziego. Aby kara miała charakter pełnej wykonalności, legionista musi być w uwzględniony w 28-osobowej kadrze. Dzięki temu dyskwalifikacja za incydent sprzed roku może zostać automatycznie wdrożona, a to pozwoli defensorowi na pełnoprawny powrót do drużyny w rewanżowym spotkaniu z Irlandczykami, w którym i tak zapewne nie zagra.

Komentarze (21)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Kapral
 • 1 / 0
Pazdan jest jak jądra bierze udział ale nie wchodzi...
Chyba mu sie to udzieliło po fazie grupowej MŚ niby brał udział ale do fazy Pucharowej nie wszedł
~Marta Ostrowska
 • 0 / 0
Po co Legia go zglasza, przeciez on moze zagrac w pierwszym meczu? Wiem, bo bylam kiedys kierownikiem w Legii
Domyślny awatar Porucznik
 • 1 / 0
Dobrze ze nie zostało to przeoczone :)
dzieki bogu skonczyl sie czas amatorow pana lesnego i jego przydupasow
Pamiętam. Istny popis dał wtedy pan Pazdan. Śmiem twierdzić, że to przez niego wylecieliśmy z LE. Od tamtej chwili jakoś straciłem sympatię do niego. Jest w Legii, więc trzymam kciuki ale jakoś tak wyebane mam.
Sierżant
 • 4 / 0
Z jednej strony Michałowi trzeba życzyć, żeby solidnie wypoczął, bo zasłużył na uczciwy urlop. Z drugiej jednakże chciałoby się powiedzieć, żeby wracał na boisko jak najszybciej. Jeśli bowiem mamy grać to nieszczęsne 3-5-2... inaczej: jeśli w ogóle mamy cokolwiek grać w obronie, ten zawodnik jest nieodzowny.
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Ja myślę że Pazdan w sensie fizycznym jest gotowy do gry, tylko tu chodzi o odpoczynek, i regeneracje psychiczną. Zawodnik sam też musi odpocząć, nawet Malarz mówił że i tak się ruszają podczas wakacji, wiadomo nie na normalnej intensywności.
Patrząc jak gra teraz Cafu to zapowiada się że mamy trzech-czterech mega klasowych środkowych obrońców. Prezes ściągnął dwóch kocurów do napadu. Do tego Szymański, Kulenović, Nagy, Praszelik i Wieteska.
Wychodzi że w tym sezonie reszcie stawki odjedziemy już na początku sezonu.
dwie uwagi:
1. Cafu to ósemka czyli pomocnik. Co do zwyżkującej formy zgoda - utrzyma, będzie kozak.
2. Przestrzegałabym przed wieszczeniem 'odjechania' lidze.. Skład mamy w istocie (na papierze) dobry, na ligę wręcz bardzo dobry, ale to wszystko może być złudne (25 lat na Legii).

Mnie cieszy przede wszystkim to, że pierwszy raz w dobie internetów widzę na Legijnych forach tak optymistyczne podejście do składu, brak tradycyjnej roszczeniowej postawy (gdzie transfery, kuerua!), sielanka kurde. Jednak te masowe zakupy w zimie miały sens - zbudował się szkielet, a teraz punktowo uzupełniamy. Oczywiście to kim uzupełniamy ma znaczenie, dlatego tym bardziej szacun dla Darka.

Mi naprawdę jest dobrze. Patrzę na skład i zastanawiam się raczej kogo zdecydują się wypożyczyć, niż tęsknie za uzupełnieniami (zgoda - lewa flanka, tu jeden zakup były mile widziany).

PS. Cork zostanie rozjechany (przynajmniej w Warszawie).
Sierżant
 • 1 / 0
@Marianna

Z tym odjechaniem w lidze to masz 100% racji. Jak zaczną grać systemem środa w pucharach - sobota w lidze, to w e-klapie będzie raczej męczenie kota niż gładkie zwycięstwa. Wiele razy już to się w przeszłości zdarzyło.

Co zaś się tyczy transferów i narzekania na nie, to też masz rację, niemniej ja byłbym ostrożniejszy w ocenie tego forumowego entuzjazmu. Tu np. jeden specjalista od pisania wielkimi literami w ostatnich tygodniach każdy post zaczynał od "Mioduski, gdzie transfery", choć mu tysiąc razy tłumaczono, że okienko transferowe do 1 lipca jest zamknięte i brać można tylko wracających z wypożyczeń plus tych z kartą na ręku. Lecz do niego nic nie docierało i dalej pisał swoje. Teraz po Carlitosie ten gość chwali transfery i prezesa, ale poczekajmy. Wystarczy jeden słabszy mecz, a on i jemu podobni podniosą głowy i szybko zmienią front, ponownie waląc w klub jak w bęben.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 1
KU PRZESTRODZE:::

Nie zróbmy już nigdy błędu takiego jak z Celtikiem.
Pułkownik
 • 7 / 0
no właśnie dlatego został zgłoszony do rozgrywek, abyśmy tego błędu nie powtórzyli...
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 1
!!!! A JĘDRZEJCZYK ODCHODZI DO TURCYJI? BO ŁON NIE ZGŁOSZONY? CO TU SIĘ DZIEJE!?
~typowy kibic z forum
Domyślny awatar Sierżant
 • 1 / 0
Pazdan jest zgłoszony tylko po to, żeby uniknąć sytuacji jak z Beresiem. Nijak się to ma do jego gotowości do gry.
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 1
No shit sherlock...
~MartinessNL
 • 0 / 0
Pazdan z Jedza maja obiecane urlopy po MS.
Czy przypadkiem identycznej sytuacji nie przerabialiśmy z Bereszyńskim?
~Olo
 • 0 / 0
Wtedy właśnie Bereszynskiego nie zglosilismy do wcześniejszej rundy i dlatego nie powinien grać w meczu z Cvveltikiem. Dobrze, że uczymy się na błędach.
~sobo(L)we
 • 0 / 0
Może i przerabialiśmy,ale wcale nie musimy to powtórzyć.To,że jest zgłoszony to nie znaczy,że zagra,a zgłosić go żadne przepisy nie zabraniają. Po prostu odcierpi karę i ewentualnie będzie mógł zagrać w rewanżu.
Pułkownik
 • 6 / 0
no nie do końca,

bo sęk w tym, że Bereszyńskiego nie zgłosiliśmy do rozgrywek...
beres byl zgloszony ale ktos chcial troche grosza zaostrzedzic i go wycofal
~Egon.
 • 0 / 0
Słusznie.
Michał powinien porządnie odpocząć, bo sezon jest długi.