Jurgen Celhaka

Rezerwy: Emocje w LTC, remis w derbach z Ursusem

27.08.2022 14:00

(akt. 27.08.2022 21:49)

Rezerwy Legii zremisowały w LTC 2:2 z Ursusem Warszawa w 5. kolejce III ligi (grupy I). Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Karol Noiszewski i Rafał Maciejewski. Rywale dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, lecz "dwójka" dwa razy doprowadziła do wyrównania i wywalczyła punkt.

Trener Legii II, Piotr Jacek, nie mógł skorzystać m.in. z Kacpra Skwierczyńskiego (złamanie kości piszczelowej i uszkodzenie więzadła w stawie skokowym), Dawida Dzięgielewskiego (przewlekły uraz) i Jordana Majchrzaka (wypożyczenie do AS Roma U-19). Do jego dyspozycji było za to czterech zawodników "jedynki" – Dominik Hładun, Jurgen Celhaka, Igor Strzałek oraz Kacper Skibicki.

Legioniści od początku meczu byli bardziej zaangażowani, ochoczo zakładali wysoki pressing, lecz pierwsze zagrożenie stworzył Ursus. W ciągu dwóch minut Mateusz Muszyński oddał dwa strzały – z bocznego sektora "szesnastki" i z 18. metra – ale najpierw zablokował go Karol Noiszewski, a potem piłkę pewnie wyłapał Hładun.

W 9. minucie "Wojskowi" byli bardzo blisko objęcia prowadzenia. Skibicki prostopadle podał na prawą stronę pola karnego do Strzałka, ten zgubił przyjęciem dwóch rywali, minął trzeciego i uderzył na wślizgu, z lewej nogi, z 9. metra, lecz Sebastian Krejer, były bramkarz Legii, popisał się udaną interwencją. Po chwili to przyjezdni mieli dogodną okazję w ofensywie po kontrze i problemach Celhaki, który nie przeciął prostopadłego zagrania do Patryka Kamińskiego, po czym poślizgnął się, próbując go zatrzymać. Doszło do tego, że kapitan Ursusa wyłożył piłkę Oskarowi Pyrzynie, ale ten, naciskany przez Skibickiego, trafił z 12. metra w Hładuna.

Po kwadransie rywalizacji Legia próbowała zaskoczyć, lecz Krejer dobrze wybronił uderzenia Skibickiego (prawa flanka) i Strzałka (10. metr, po kornerze). Goście odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób, zdobywając bramkę po zamieszaniu wynikającym z rzutu rożnego. Hładun piąstkował piłkę po dośrodkowaniu na 3. metr, Celhaka ją podbił, a Noiszewski zgrał przed siebie, pod nogi Filipa Dziełaka, który oddał kapitalny, skuteczny strzał z lewej nogi, z 10. metra, pod poprzeczkę. Przeciwnicy mogli błyskawicznie podwyższyć wynik, ale strzał Muszyńskiego z 14. metra na dalszy słupek okazał się nieznacznie niecelny.

Legia szukała m.in. prostopadłych zagrań i górnych podań na Wiktora Kamińskiego, lecz niewiele z tego wynikało, brakowało konkretów, precyzji. Poza tym, piłkarze "dwójki" co jakiś czas dośrodkowywali w "szesnastkę", co w 26. minucie mogło dać im wyrównanie. Wówczas Skibicki nieźle zacentrował z prawego skrzydła, sprzed linii końcowej, na 7. metr, a Celhaka główkował tuż nad poprzeczką. Do przerwy było 1:0 dla Ursusa.

Rezerwy rozpoczęły drugą połowę na dużej intensywności, chciały jak najszybciej odrobić straty, często dośrodkowywały w "szesnastkę", ale Ursus przetrwał napór, a potem próbował parę razy zagrozić bramce Hładuna. Po godzinie gry "dwójka" dokonała trzech zmian – wprowadzając Nikodema Niskiego, Jakuba Jędrasika i Igora Korczakowskiego – które znowu ożywiły drużynę, dały jej impuls.

W 64. minucie Legia II w końcu wyrównała. Korczakowski dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, Julien Tadrowski trafił w słupek, a Noiszewski złożył się do dobitki i udanie główkował. Gospodarze próbowali pójść za ciosem, ale... stracili drugiego gola. Pyrzyna, który był niepilnowany na 9. metrze, dopadł do prostopadłego podania i oddał płaski, skuteczny strzał z lewej nogi na dalszy słupek. Ursus chciał podwyższyć rezultat, wykreował trzy okazje, lecz Hładun uratował "Wojskowych", kapitalnie broniąc trzy trudne strzały – dwa zza "szesnastki" i jeden z 8. metra.

W końcówce meczu bliski szczęścia był zmiennik, Miłosz Pacek, który zbiegł z lewej flanki do środka i uderzył z 20. metra tuż nad poprzeczką. Po chwili szansę miał jeszcze Jędrasik, lecz trafił w Krejera. Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie, Kacper Wnorowski posłał dalekie podanie, Noiszewski zgrał piłkę głową, a Rafał Maciejewski wygrał pojedynek z rywalem, minął Krejera i zdobył bramkę w ostatniej akcji spotkania.

Ostatecznie Legia II zremisowała u siebie 2:2 w derbach Warszawy z Ursusem.

5. kolejka III ligi: Legia II Warszawa – Ursus Warszawa 2:2 (0:1)
Noiszewski (64. min.), Maciejewski (90. min.) – Dziełak (20. min.), Pyrzyna (76. min.)

Żółte kartki: Strzałek, Skibicki, Tadrowski – Muniak, Kozarzewski

Legia: Hładun – Gładysz, Noiszewski, Tadrowski –  Skibicki (60' Niski), Laskowski (90' Wnorowski), Celhaka (60' Korczakowski), Konik (85' Pacek) – Strzałek (60' Jędrasik), Kamiński, Maciejewski