Mateusz Możdżeń Adam Ryczkowski

Rezerwy: Gra o 1/8 finału Pucharu Polski

30.10.2023 20:30

(akt. 30.10.2023 20:48)

Legia II wraca do gry w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. Rezerwy zmierzą się z Koroną Kielce (PKO Ekstraklasa) w 1/16 finału rozgrywek w sezonie 2023/2024 (70. edycja). Spotkanie już w najbliższy wtorek, 31 października (godz. 12:00), w LTC (bez udziału publiczności). Transmisja na kanale Łączy nas piłka TV (YouTube).

W ostatnią sobotę Legia II zremisowała na wyjeździe 1:1 z GKS-em Wikielec w 14. kolejce III ligi (grupa I). Rywale objęli prowadzenie w końcówce pierwszej połowy (Patryk Rosoliński), a "Wojskowi" wyrównali w 74. minucie, po golu Cypriana Pchełki, któremu asystował Wiktor Puciłowski (SZCZEGÓŁY). "Dwójka" zajmuje 5. miejsce w tabeli, ma na koncie 26 punktów (7 zwycięstw, 5 remisów, 2 porażki) i 4 "oczka" straty do Lechii Tomaszów Mazowiecki (lider).

III LIGA (GRUPA I) – TABELA I TERMINARZ

Ostatni raz Legia II występowała w Pucharze Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2022/2023. Wówczas przegrała w LTC aż 0:5 z I-ligową Wisłą Kraków w 1. rundzie. Od 60. minuty "dwójka" rywalizowała w osłabieniu, gdyż Julien Tadrowski został ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną.

Na początku czerwca br. rezerwy zwyciężyły 3:0 Pogoń Grodzisk Mazowiecki na stadionie Hutnika Warszawa i drugi raz z rzędu wywalczyły wojewódzki Puchar Polski. Bramki, wszystkie w drugiej połowie, zdobyli Jakub JędrasikDawid Kiedrowicz oraz Kacper Wnorowski. To sprawiło, że "dwójka" uczestniczy w trwających rozgrywkach PP na szczeblu centralnym.

W 1. rundzie Pucharu Polski (sezon 2023/2024) Legia II wygrała w LTC 3:2 z Ruchem Chorzów. Rezerwy wychodziły na prowadzenie po golach Maksymiliana StangretaAleksandra Wańka oraz Adama Ryczkowskiego, a beniaminek PKO Ekstraklasy zdobył bramki na 1:1 i 2:2 (SZCZEGÓŁY).

Druga drużyna Legii zmierzy się w 1/16 finału z Koroną Kielce, która jest na 14. pozycji w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju, ma na koncie 14 punktów (3 zwycięstwa, 5 remisów, 4 porażki), a w 1. rundzie PP pokonała na wyjeździe 2:1 Jagiellonię II Białystok po golach Adriana Dalmau i Ronaldo Deaconu.

Ostatni raz Korona przegrała 16 września (1:3 z Pogonią w Szczecinie). Od tamtej pory zagrała 6 meczów, z czego po 3 razy wygrywała i remisowała. W minionej kolejce ligowej pokonała 5:3 Puszczę Niepołomice. W poniedziałek, 30 października, klub z Kielc poinformował, że do gry w PKO Ekstraklasie i Pucharze Polski został uprawniony zawodnik drugiej drużyny żółto-czerwonych, Adam Chojecki. To pomocnik z rocznika 2005, który był na testach w rezerwach Legii w grudniu 2021 roku i na początku przygotowań do sezonu 2022/2023.

Mecz 1/16 finału Pucharu Polski już w najbliższy wtorek, 31 października (godz. 12:00), w LTC (bez udziału publiczności). Transmisja na kanale Łączy nas piłka TV (YouTube). Trener Legii II, Piotr Jacek, nie skorzysta m.in. z Wańka (naciągnięcie mięśnia półbłoniastego; ok. 2 tygodni przerwy), Jakuba Adkonisa (występy w reprezentacji Polski U-17), Patryka Konika (uraz; ok. 3 tygodni przerwy) oraz Łukasza Turzynieckiego (zerwanie więzadła w kolanie i złamanie ręki w nadgarstku). W kadrze znajdzie się Wojciech Urbański, który wrócił do zdrowia po kontuzji barku.

ZASADY ROZGRYWANIA PUCHARU POLSKI:

• W trakcie meczu w każdej drużynie musi występować na boisku co najmniej jeden zawodnik-młodzieżowiec, tj. poniżej 22. roku życia, czyli w sezonie 2023/2024 będą to piłkarze urodzeni w roku 2002 i młodsi, posiadający obywatelstwo polskie.
  • Wszystkie rundy, w tym 1/4 i 1/2 finału, są rozgrywane wg zasady jednego meczu. Nie ma rewanżów.
  • W sezonie 2023/2024 drużyny mogą przeprowadzić 5 wymian zawodników.
  • Przed każdą rundą zostanie przeprowadzone losowanie par.
  • Zwycięzca rozgrywek otrzyma nagrodę w wysokości 5 000 000 zł. Pula nagród wynosi aktualnie 10 000 000 zł.