Rafał Maciejewski

Rezerwy: Mecz z Olimpią

19.05.2023 12:00

(akt. 19.05.2023 00:27)

Legia II, mająca 6 punktów straty do lidera, zmierzy się na wyjeździe z Olimpią Zambrów i postara się zrehabilitować za porażkę z Pilicą Białobrzegi z poprzedniego tygodnia. Mecz 29. kolejki III ligi (grupa I) już w sobotę, 20 maja (godz. 17:00).

W ostatnią sobotę druga drużyna Legii uległa w LTC 2:4 Pilicy Białobrzegi, ponosząc jednocześnie 1. porażkę w 2023 roku. To nie był dzień "dwójki", goście wykorzystali jej proste błędy. Bramki w barwach "Wojskowych", obie w drugiej połowie, zdobyli Jan Ziółkowski i Igor Korczakowski (SZCZEGOŁY). Jak się okazało, w 28. kolejce potknął się też dotychczasowy wicelider (Pogoń Grodzisk Mazowiecki; 1:1 z Pelikanem Łowicz) i aktualny lider, czyli rezerwy ŁKS-u, które zremisowały 3:3 z Bronią Radom.

Legia II zajmuje 5. miejsce w III lidze (grupa I) z dorobkiem 48 punktów (13 wygranych, 9 remisów, 6 porażek) i ma 6 "oczek" straty do lidera. Do końca sezonu zostało 6 kolejek, "dwójkę" czeka jeszcze m.in. mecz z ŁKS-em II, ale o awans, który wywalczy jedynie zespół z 1. lokaty, będzie bardzo trudno. Przed "Wojskowymi" wyjazdowa rywalizacja z Olimpią Zambrów, która jest na 13. pozycji (31 punktów; 8 zwycięstw, 7 remisów, 13 porażek), a ostatnio zremisowała 1:1 z Mławianką w Mławie.

Jesienią Legia II zwyciężyła w LTC 3:1 Olimpię, mimo że od 29. minuty przegrywała 0:1 po golu Kamila Zalewskiego. Bramki w barwach stołecznej drużyny zdobyli wtedy Julien Tadrowski, Rafał Maciejewski i Dawid Dzięgielewski. Jak będzie tym razem? Przekonamy się wkrótce. Mecz już w sobotę, 20 maja (godz. 17:00), w Zambrowie. Trener "dwójki", Piotr Jacek, nie skorzysta z Korczakowskiego (pauza za nadmiar żółtych kartek) oraz Łukasza Turzynieckiego, który zerwał więzadła w kolanie i złamał rękę w nadgarstku.