Ramil Mustafajew Filip Rejczyk

Rezerwy: Porażka z Leicester, rzuty karne, grali zawodnicy z "jedynki"

25.07.2023 13:15

(akt. 25.07.2023 14:59)

Legia II Warszawa przegrała 1:3 z rezerwami Leicester City (U-23) w trzecim sparingu w letnim okresie przygotowawczym. Spotkanie towarzyskie odbyło się w Opalenicy. Jedynego gola w barwach "Wojskowych" strzelił Ramil Mustafajew, któremu asystował Bartosz Kapustka.

W wyjściowym składzie Legii II pojawiło się 5 piłkarzy z "jedynki". Chodzi o Bartosza KapustkęJakuba JędrasikaRamila MustafajewaCezarego Misztę i Filipa Rejczyka, który ostatnio zadebiutował w PKO Ekstraklasie w domowym meczu z ŁKS-em (3:0). Już w 5. minucie z ławki wszedł Jan Ziółkowski, zastępując kontuzjowanego Damiana Byrtka.

Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Rezerwy Leicester objęły prowadzenie po rzucie karnym (faul Juliena Tadrowskiego). Legia II mogła odpowiedzieć w ten sam sposób. Rywal zagrał piłkę ręką we własnej "szesnastce" (po dograniu Kapustki), do "jedenastki" podszedł Igor Korczakowski, który płasko uderzył w dolny róg, przy słupku, golkiper udanie interweniował, a Mustafajew dobijał z ostrego kąta w słupek.

Potem "Lisy" znowu wykorzystały rzut karny (przewinienie Ziółkowskiego), aczkolwiek decyzja o podyktowaniu  "jedenastki" była kontrowersyjna. Warszawiacy zdołali złapać kontakt. Mustafajew (w 50. minucie zszedł z boiska z powodu urazu kolana) otrzymał prostopadłe podanie od Kapustki, przebiegł parę metrów i strzelił gola po uderzeniu na bliższy słupek. Wynik ustaliło Leicester City U-23. Przeciwnik wykończył dośrodkowanie, skutecznie główkując.

Ostatecznie Legia II przegrała 1:3 z drugim zespołem Leicester, a w sobotę, 29 lipca, kontrolnie zagra z Zawiszą w Bydgoszczy.

Sparing: Leicester City U-23 – Legia II Warszawa 3:1 (3:1)