Redaktor Marcin SzymczykRedaktor Maciej Ziółkowski

Marcin Szymczyk, Maciej Ziółkowski

25.07.2023 14:55

(akt. 25.07.2023 23:50)

Ramil Mustafajew wystąpił we wtorkowym sparingu Legii II z Leicester City U-23 (1:3). Strzelił jedynego gola w barwach "Wojskowych" (asysta Bartosza Kapustki), ale nie dokończył meczu towarzyskiego z powodu urazu kolana.

Mustafajew (rocznik 2003) doznał kontuzji w kontakcie z przeciwnikiem, w 50. minucie zmienił go Franciszek Saganowski. Zawodnik nie mógł zgiąć ani wyprostować lewej nogi, ma uraz więzadła w kolanie, jeszcze nie wiadomo jak poważny. W środę będzie miał rezonans.

W rozgrywkach 2022/2023 Mustafajew wystąpił 25 razy w Stali Rzeszów (23 w I lidze, 1 w PP, 1 w barażach), spędził na boisku 1213 minut, wywalczył rzut karny, miał też asystę. Z początku rywalizował na lewym skrzydle, potem w ataku, w końcówce sezonu grał na prawej obronie.

Niedawno wrócił z rocznego wypożyczenia, pracuje z pierwszym zespołem Legii od początku letniego okresu przygotowawczego, wystąpił we wszystkich sparingach "jedynki", strzelił gola w grze kontrolnej z Lechią Gdańsk (3:1). Najczęściej był próbowany na lewym wahadle. Zawodnik czeka na polski paszport (wszystkie dokumenty zostały złożone).