Patryk Pierzak

U-19: Wygrana po rzutach karnych. Legia siódma w turnieju w Zagrzebiu

08.08.2021 12:12

(akt. 08.08.2021 12:48)

Juniorzy starsi Legii Warszawa wygrali z NK Maribor po rzutach karnych i zajęli siódme miejsce w turnieju w Zagrzebiu. Po regulaminowym czasie gry było 2:2, a dwie bramki dla "Wojskowych" zdobył Patryk Pierzak.

W drugiej minucie Patryk Pierzak, po odbiorze w środku pola, sam prowadził piłkę od połowy boiska, a następnie, gdy pojawił się bliżej bocznego sektora, oddał skuteczny, płaski strzał w kierunku dalszego słupka. "Pierzu" zdobył drugą bramkę po rzucie wolnym z ok. 20. metra – uderzył nad murem i pokonał golkipera. Po regulaminowym czasie gry było 2:2 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których lepsi okazali się legioniści.

Ostatecznie, warszawiacy zajęli siódmą pozycję w międzynarodowym turnieju w Zagrzebiu. W rozgrywkach uczestniczyło osiem drużyn.

Legia Warszawa – NK Maribor 2:2 k. 6:5

Pierzak (2. min., 46. min.)

Legia (skład wyjściowy): Kikolski - Derlatka, Bednarz, Rutkowski, Pacek - Kisiel, Pierzak, Skwierczyński - Kiedrowicz, Janaszek, Kwiatkowski

Grano 2x40 minut.