News: Turek sędzią pierwszego meczu z Dudelange

Zoria wysoko wygrała w lidze

09.08.2015 22:30

(akt. 21.12.2018 15:49)

Zoria Ługańsk pokonała 4:0 Olimpik Donieck. Spotkanie rozegrano na stadionie w Zaporożu. Dwa gole dla czarno-białych strzelił Pylyp Budkiwskyj. Po jednym trafieniu dołożyli Jaba Lipartia oraz Iwan Petriak. Piłkarze trenera Jurija Wernyduba przeważali - oddali więcej strzałów i częściej byli w posiadaniu piłki.

Pierwsze trafienie dla ługańskiego zespołu padło tuż przed przerwą. Kolejne trzy gole padły w drugiej połowie. Warto zauważyć, że Budkiwskyj strzelił gole w odstępie 180 sekund. Zoria grała składem zbliżonym do najmocniejszego. Trener Wernydub nie zdecydował się na żadną większą rotację. Wolne dostał jedynie pomocnik Dmytro Khomczenowski, który nie znalazł się w kadrze meczowej.

Zoria Ługańsk - Olimpik Donieck 4:0 (1:0)
Lipartia (43. min.), Petriak (62. min.), Budkiwskyj (82. min., 85. min.)

Żółte kartki: Budkiwskyj (Zoria) - Isa, Semenyna (Olimpik)

Zoria: Szewczenko - Opanasenko, Czeczer, Siwakow, Kamieniuka - Karawajew, Hordijenko (71' Hreczyszkin), Czajkowskyj (81' Pylawskij), Lipartia (54' Malynowskij), Petriak - Budkiwskyj.

Olimpik: Makharadze - Doronin, Griszko, Illoy-Ayyet, Goszkoderia - Tanczyk, Borzenko, Ogirya (46' Semenyna), Rhasalla (54' Szestakow) - Isa - Kadimyan (69' Nwamora).