Zwycięstwo Igi Świątek w pierwszym meczu

Redaktor Jan Szurek

Jan Szurek

25.07.2023 22:37

(akt. 25.07.2023 22:43)

W drugim dniu tenisowego turnieju BNP Paribas Warsaw Open rozgrywanego na kortach Legii, swój pierwszy mecz rozegrała liderka rankingu, Iga Świątek. Polka pokonała w 1. rundzie zawodniczkę z Uzbekistanu Niginę Ubduraimovą 6:4, 6:3.

Polka wygrała mecz w dwóch setach, ale nie było to zwycięstwo bezproblemowe. Rywalka wygrała swoje podanie i postawiła Polce trudne warunki. Świątek potrzebowała nieco więcej czasu aby dojść do swojej mistrzowskiej dyspozycji. Po meczu podkreślała, ze potrzebuje nieco czasu aby przestawić się z szybkiej nawierzchni trawiaste na wolniejszy twardy kort. Drugi set był już jednak dominacją Igi, która od stanu 0:1 wygrała 5 kolejnych gemów i ostatecznie rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść.

W drugiej rundzie Świątek zagra ze zwyciężczynią pary Claire Liu - Yue Yuan. Mecz został przerwany we wtorek przy stanie 4:4 z uwagi na zapadającą ciemność.