Maciej Bochniak

CLJ U-19: Wygrana z Radomiakiem

24.02.2024 16:10

(akt. 24.02.2024 18:20)

Juniorzy starsi Legii (obecnie 2. miejsce w tabeli CLJ, z 9-punktową stratą do Lecha Poznań) wygrali u siebie 3:2 z Radomiakiem II Radom w sobotnim sparingu, rozegranym w LTC. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Maciej Bochniak, Przemysław Mizera i Jakub Zbróg.

Legioniści – którzy nieźle się zaprezentowali, oddali sporo strzałów – dobrze weszli w mecz, obejmując prowadzenie po pierwszym kwadransie, po trafieniu Macieja Bochniaka po krótkim rozegraniu rzutu wolnego. Po chwili miejscowi poszli za ciosem i odskoczyli od rezerw Radomiaka. Maciej Saletra podał na wolne pole do Jakuba Zbroga, ten zagrał na bliższy słupek do Przemysława Mizery, który sfinalizował akcję.

W 35. minucie było już 3:0 dla gospodarzy. Zbróg dostał podanie od Mizery, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, którego pokonał po strzale z prawej nogi na dalszy słupek. Drugi zespół Radomiaka (V liga) zdołał szybko odpowiedzieć jednym golem.

O ile w pierwszej połowie stołeczna drużyna grała na piątkę z tyłu (w defensywie), to po przerwie przeszła na system z czterema obrońcami. W końcówce meczu Radomiak złapał kontakt. Samuel Sarudi puścił piłkę, przejął ją rywal, który wygrał przebitkę i trafił do siatki (strzał w bok). Ostatecznie "Wojskowi" zwyciężyli 3:2.

SPARING: LEGIA WARSZAWA U-19 – RADOMIAK II RADOMIAK 3:2 (3:1)
Bochniak (15. min.), Mizera (17. min.), Zbróg (35. min.) – (37. min.), (90. min.)

Legia: Nowak (46’ Chojak) – Dembek, Kosiorek, Leszczyński (46’ Melich) – Jendryka (60’ Olewiński), Saletra, Sarudi, Bochniak (46’ Karolak) – Majchrowski (46’ Skrobała), Mizera (60’ Konopka), Zbróg