Mateusz Szczepaniak

CLJ U-19: Hat-trick Słowaka, wysoka wygrana ze Śląskiem

17.02.2024 13:25

(akt. 17.02.2024 14:18)

Juniorzy starsi Legii (obecnie 2. miejsce w tabeli CLJ, z 9-punktową stratą do Lecha Poznań) wygrali aż 6:2 ze Śląskiem w sobotnim sparingu, rozegranym we Wrocławiu. Trzy bramki w barwach "Wojskowych" zdobył Samuel Sarudi, po golu strzelili Mateusz Szczepaniak, Jakub Zbróg i Przemysław Mizera.

Legia była lepsza, zakładała wysoki pressing, posiadała piłkę, budowała ataki pozycyjne, a Śląsk zazwyczaj grał z kontry.

Warszawiacy wygrywali 1:0 po golu Mateusza Szczepaniaka. Reprezentant Polski do lat 17 został sfaulowany w polu karnym i pewnie wykorzystał "jedenastkę". Wrocławianie zdołali wyrównać, ale do przerwy było 2:1 dla stołecznej drużyny. Legioniści odzyskali prowadzenie po bramce Jakuba Zbroga, który dostał podanie po odbiorze od Mateusza Konopki, odwrócił się, zszedł na prawą nogę i uderzył pod ręką bramkarza.

W drugiej połowie błysnął m.in. Samuel Sarudi, który ostatnio wystąpił w kadrze Słowacji U-18. Najpierw trafił do siatki po wycofującym podaniu na 11. metr, potem zdobył bramkę po strzale z pola karnego na dalszy słupek. Środkowy pomocnik skompletował hat-trick po tym, jak dopadł do piłki na dalszym słupku i udanie uderzył w przeciwny róg. W tzw. międzyczasie Śląsk złapał kontakt.

Wynik ustalił Przemysław Mizera, który otrzymał podanie od Zbroga, znalazł się w sytuacji 1 na 1 z obrońcą, nawinął go i uderzył pod poprzeczkę. Ostatecznie Legia U-19 wygrała aż 6:2 z juniorami starszymi Śląska.

SPARING U-19: ŚLĄSK WROCŁAW – LEGIA WARSZAWA 2:6 (1:2)