Grano dzisiaj (8.03). Ostatni mecz przed pandemią

08.03.2024 07:00

(akt. 08.03.2024 00:10)

Ósmego marca legioniści rozegrali 11 meczów. Tego dnia odnieśli 7 zwycięstw.

Ostatni raz piłkarze Legii grali 8 marca w sezonie 2019/2020. Wówczas przegrali u siebie 1:2 z Piastem Gliwice. Od 10. minuty warszawiacy musieli sobie radzić w osłabieniu (czerwoną kartkę obejrzał Jose Kante), ale kilkadziesiąt sekund później zdołali wyjść na prowadzenie za sprawą Domagoja Antolicia. Jeszcze w pierwszej połowie do wyrównania doprowadził Jorge Felix, a parę chwil po przerwie pięknego gola strzelił Gerard Badia. Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.

– Piłka nożna ponownie pokazała, że jest nieprzewidywalną grą. Zawsze trzeba brać pod uwagę taki czynnik. Nawet, gdy wydaje się, że wszystko jest super. Przypadkowy faul, który wygląda groźniej niż jest w rzeczywistości, zmienił całe spotkanie. Drużyna zasługuje na duże pochwały za charakter, serce i próby. Mimo okoliczności, chcieliśmy ugrać jak najwięcej i za to jestem wdzięczny zespołowi – ocenił ówczesny trener Legii, Aleksandar Vuković. Był to ostatni mecz "Wojskowych" przed pandemią koronawirusa.

Ogółem 8 marca legioniści odnieśli 7 zwycięstw, 3 spotkania zremisowali, a w 1 lepsi okazali się rywale. Tylko 3 z 11 gier odbywały się przy Łazienkowskiej. Bilans tych meczów to 2 wygrane i 1 porażka.