Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na 1/8 finału

Redaktor Marcin Szymczyk

14.02.2021 11:05

(akt. 14.02.2021 13:30)

W pierwszej rundzie Polka pokonała z łatwością Arantxę Rus 6:1 i 6:3. Iga była lepsza w każdym aspekcie od Holenderki i zasłużenie awansowała do drugiej rundy turniej.

Tam zmierzyła się z Camilą Giorgi i bez problemów wygrała z Włoszką 6:2 i 6:4. Będąca w znakomitej dyspozycji Świątek nie dała rywalce żadnych szans i znalazła się w trzeciej rundzie.

W rywalizacji z Fioną Ferro poziom trudności był nieco wyższy, ale Polka wygrała z zawodniczką z Francji 6:4 i 6:3. Tym sposobem Iga dotarła już do 1/8 finału.

W niedzielnym meczu Świątek mierzyła się z drugą w światowym rankingu Simoną Halep. Iga spisała się świetnie w pierwszym secie, wygrała 6:3. Jednak w drugim nieoczekiwanie zaczęła popełniać niewymuszone błędy. Efektem tego była wygrana Rumunki 6:1. W trzecim Polak przegrywała już 0:2, zdołała doprowadzić do wyrównania, ale znów kolejne dwa gemy padły łupem Halep. Iga walczyła do końca, ale seta przegrała 4:6 i całość meczu 1:2.

Legia w 2020 roku

1/20 Pierwszym sparingowym rywalem Legii w 2020 roku było FC Botosani. Drużyna Aleksandara Vukovicia wygrała 2:1. Kto strzelił gole?