Przełamania nie ma, za to wyniki takie jak wcześniej

Redaktor Maciej ZiółkowskiRedaktor Jakub Waliszewski

Maciej Ziółkowski, Jakub Waliszewski

31.10.2021 17:30

(akt. 01.11.2021 09:10)

Legia Warszawa przegrała u siebie 0:2 z Pogonią Szczecin w 13. kolejce PKO Ekstraklasy. Bramki dla rywali zdobyli Luka Zahović i Rafał Kurzawa. Dla stołecznego klubu, który nie zdołał się jeszcze przełamać, to już ósma ligowa porażka. W tym momencie mistrzowie Polski są w strefie spadkowej, zajmują 16. pozycję w tabeli.
PKO Ekstraklasa 2021/2022 - Kolejka 13
0 2

(0:1)

Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
31-10-2021 17:30 Warszawa
Damian Sylwestrzak TVP Sport, Canal+ Premium, Canal+ 4K
45'
46'
51'
61'
69'
73'
76'
84'
85'
89'

• 64. Kacper Kozłowski

76'
  • 27. Sebastian Kowalczyk

85'
  • 21. Jean Carlos Silva

76'
  • 7. Rafał Kurzawa

85'
  • 10. Luka Zahović

69'

• 26. Jakub Bursztyn

• 55. Igor Łasicki

• 41. Paweł Stolarski

85'
  • 15. Hubert Matynia

• 99. Mateusz Łęgowski

76'
  • 14. Kamil Drygas

76'
  • 17. Mariusz Fornalczyk

• 18. Michał Kucharczyk

69'
  • 9. Piotr Parzyszek

85'

Zapis relacji tekstowej na żywo

Konferencja trenera Legii, Marka Gołębiewskiego

- Wypowiedź piłkarza Legii, Rafaela Lopesa

- Komentarz trenera Pogoni, Kosty Runjaicia

Legioniści przystępowali do meczu z Pogonią Szczecin z miejsca spadkowego. "Portowcy" nie radzili sobie przed tym spotkaniem zbyt dobrze na wyjazdach (1 zwycięstwo, 2 remisy, 2 porażki), więc wydawało się, że dla stołecznej drużyny to bardzo dobry moment na przełamanie złej passy. W bramce po raz ósmy w tym sezonie stanął Cezary Miszta. Trójosobowy blok defensywny stworzyli Lindsay Rose, Mateusz Wieteska i Artur Jędrzejczyk. Na wahadłach zagrali Mattias Johansson i Filip Mladenović, w środku pola pojawili się Andre Martins oraz Ihor Charatin. Role „dziesiątek” pełnili Josue i Luquinhas, a najbardziej wysuniętym zawodnikiem okazał się Mahir Emreli.

Zanim mecz się rozpoczął na trybunach kibice okazali swoje niezadowolenie. Pojawiły się dwa transparenty z hasłami: "Skoro brak wam umiejętności, pokażcie chociaż charakter i ambicje godne Legii" oraz "Kucharski szkodniku won z Legii". Później przez całą pierwszą połowę z Żylety niosły się różne okrzyki - "Hej Kucharski co zrobiłeś, Legię nam roz...ś", "Kto jest temu winien, kto jest temu winien, wyp...ć stąd powinien", "Każdy się wstydzi, gdy na boisku was widzi", "Czemu tak ch... gracie, czy za mało zarabiacie?" czy "Łubu dubu, łubu dubu, wyp..ć z tego klubu. Wyp...ć".

Na samym początku spotkania błąd Dante Stipicy mógł wykorzystać Emreli. Josue zagrał długą piłkę w kierunku Azera, z bramki wybiegł też golkiper Pogoni, który próbował wybić piłkę, jednak nie trafił w nią i padła łupem Emrelego. Napastnik z trudnej pozycji próbował trafić do pustej bramki, ale nie zdołał umieścić futbolówki w siatce. Legioniści co raz odważniej atakowali. Kolejną dobrą sytuację miał w 11. minucie Luquinhas. Brazylijczyk znalazł się w sytuacji sam na sam ze Stipicą po tym, jak błąd popełnił Konstantinos Triantafyllopoulos, jednak górą w tej sytuacji był Chorwat. Chwilę później to "Portowcy" byli bliscy zdobycia bramki. Rafał Kurzawa podał w pole karne do Jean Carlosa, który wbiegł w pole karne i mocno uderzył na bramkę. Skuteczną interwencją popisał się Miszta.

Dobych okazji na strzelenie gola nie brakowało po obu stronach. W 16. minucie ponownie bliski trafienia był Emreli. Stipica po raz kolejny w tym meczu niepewnie zachował się pod własną bramką i trafił prosto w azerskiego napastnika. Niestety piłka trafiła tylko w słupek. Piłkarze Marka Gołębiewskiego lepiej prezentowali się w pierwszej połowie, jednak tuż przed przerwą to Pogoń objęła prowadzenie. Sebastian Kowalczyk dośrodkował w pole karne, a akcję strzałem głową zamknął Luka Zahović. Po pierwszych 45 minutach "Wojskowi" przegrywali 0:1.

Druga połowa rozpoczęła się dla mistrzów Polski w najgorszy możliwy sposób. Jakub Bartkowski precyzyjnie podał w pole karne do Kurzawy, który nie dał szans Miszcie na skuteczną interwencję. Pogoń nie zamierzała poprzestać na dwóch trafieniach. W 57. minucie skuteczna interwencja Miszty po strzale Kacpra Kozłowskiego uchroniła Legię przed stratą kolejnej bramki. Legia częściej utrzymywała się przy piłce, ale często brakowało piłkarzom koncentracji pod polem karnym rywala. Pierwszy celny strzał w drugiej połowie oddali dopiero w 66. minucie. Rose dobrze uderzył głową i piłkę na rzut rożny odbił Stipica. Po centrze Josue zawodnik pochodzący z Mauritiusu był bliski strzelenia gola kontaktowego, jednak świetną interwencją popisał się bramkarz Pogoni. W końcówce meczu Pogoń ponownie doszła do głosu. Swoje szanse mieli Kowalczyk i Michał Kucharczyk, ale w obu przypadkach dobrze zachował się Miszta. Wynik nie uległ już zmianie. Legia przegrała ósmy mecz ligowy w tym sezonie.

Piłkarze Legii stanęli na środku boiska, zaś z trybun rozległo się gromkie "Wyp...ć" oraz "Co wy robicie, wy naszą Legię hańbicie". Zawodnicy Pogoni z kolei cieszyli się razem z kibicami, oznak radości nie wykazywał jedynie Kucharczyk.

Autor: Jakub Waliszewski