Igor Strzałek

Rezerwy: Trzeci mecz w sezonie

17.08.2022 00:45

(akt. 17.08.2022 12:48)

Rezerwy Legii mają przed sobą trzeci mecz o stawkę w sezonie 2022/23. Warszawiacy zagrają w LTC z Lechią Tomaszów Mazowiecki w 3. kolejce III ligi (grupy I) i powalczą o drugie zwycięstwo w rozgrywkach. Spotkanie odbędzie się w środę, 17 sierpnia (godz. 17:00).

W poprzednim tygodniu Legia II wygrała na wyjeździe 2:0 z Pelikanem Łowicz w 2. kolejce III ligi (grupy I). Bramki, w 8. i 14. minucie, zdobyli odpowiednio Wiktor Kamiński oraz Rafał Maciejewski (relację można przeczytać TUTAJ). Na tę chwilę "dwójka" ma na koncie 4 punkty i 2 "oczka" straty do lidera, Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Przed rezerwami trzeci mecz w sezonie i zarazem drugi u siebie. Warszawiacy zagrają w LTC z Lechią Tomaszów Mazowiecki, która jest po dwóch porażkach – ze Świtem (0:2) i Mławianką Mława (1:3). Legioniści nie mają zbyt dobrych wspomnień z najbliższym rywalem z poprzedniego sezonu, bo najpierw przegrali 2:3 (dom), a potem zremisowali 1:1 (wyjazd).

Trener Legii II, Piotr Jacek, nie będzie mógł skorzystać z Kacpra Skwierczyńskiego, który złamał kość piszczelową i uszkodził więzadła w stawie skokowym w sparingu z Orlętami Czyżew. Czeka go dłuższa przerwa w grze. W najbliższych spotkaniach nie wystąpi też Dawid Dzięgielewski (przewlekły uraz). Przeciwko Lechii ma za to zagrać pięciu zawodników pierwszej drużyny: Cezary Miszta, Maik Nawrocki, Kacper Skibicki, Jurgen Celhaka oraz Igor Strzałek.

Mecz pomiędzy rezerwami "Wojskowych" a klubem z Tomaszowa Mazowieckiego już w środę, 17 sierpnia (godz. 17:00). Transmisja na kanale Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa w serwisie YouTube. Po zakończeniu spotkania na Legia.Net pojawi się relacja z występu piłkarzy "dwójki".