Tenis: Kuzniecowa lepsza od Świątek

25-02-2020 / 15:42

(akt. 25-02-2020 / 15:48)

Iga Świątek przegrała w drugiej rundzie turnieju WTA w Dausze ze Swietłaną Kuzniecową. Rosjanka pokonała legionistkę w dwóch setach.

Początek spotkania okazał się całkiem wyrównany. Tenisistki nie odpuszczały i nie odstępowały siebie na krok. Sytuacja odmieniła się w piątym gemie. Wówczas Swietłana Kuzniecowa (46 WTA) przełamała Polkę i wygrała własne podanie. 18-letnia Iga Świątek (50 WTA) starała się odrobić przewagę, lecz przeciwniczka zwiększyła obroty i była skuteczniejsza. Rosjanka do końca seta nie straciła już ani jednego gema.

W drugiej partii gry Kuzniecowa rozkręciła się i trudno było ją powstrzymać. Rywalka dwa razy przełamała Świątek i prowadziła już 4:0. Zawodniczka Legii zdołała wyszarpać jeszcze dwa gemy, ale to nie wystarczyło. 34-letnia Rosjanka wygrała drugiego seta 6:2, tak samo jak pierwszego.

W kolejnej rundzie Kuzniecowa zmierzy się z Amandą Anisimovą (29 WTA), która wyeliminowała Elinę Svitolinę (7 WTA).

Swietłana Kuzniecowa – Iga Świątek 6:2, 6:2