Tenis: Legioniści na zwycięskim kursie (akt.)

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

09-10-2018 / 19:25

(akt. 05-01-2019 / 10:43)

Daniel Michalski awansował do ćwierćfinału młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które odbywają się w argentyńskim Buenos Aires. Tenisista Legii Warszawa pokonał w drugiej rundzie Czecha Ondreja Stylera w dwóch setach. Polak wygrał pierwszą partię oddając rywalowi zaledwie dwa gemy, a w drugiej zwyciężył 6:0. Legionista, razem z Igą Świątek, triumfował także w mikście.

W kolejnej fazie turnieju Michalski zmierzy się z trudniejszym rywalem. Przeciwnikiem Polaka będzie Francuz Hugo Gaston, który został rozstawiony w zawodach z numerem trzecim. W drugiej rundzie oponent legionisty pokonał Naokiego Tajimę 6:3, 6:2.

 

Udany dla Michalskiego, jak i jego klubowej partnerki Igi Świątek, był również mecz miksta. Legioniści zmierzyli się z amerykańską parą Alexa Noel - Tristan Boyer. Polacy wygrali mecz 2:0, oddając rywalom jednego gema w pierwszym secie i cztery w drugim. W II rundzie nasi reprezentanci zmierzą się z Japończykami: Naoki Tajimą oraz Yuki Naito

 

W środę legioniści rozegrają kolejne spotkania singowe. Mecz Michalskiego z Gastonem planowany jest na godzinę 15:00. Z kolei Świątek zmierzy się w drugiej rundzie z Joanną Garland z Tajwanu, a początek spotkania planowany jest ok. godziny 17:00.

Komentarze (1)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~legionmaster
  • 0 / 0
O 15 i 17 naszego czasu?