Tenis: Żuk w szerokiej kadrze na Puchar Davisa

Kamil Gieroba

Źródło: eurosport.onet.pl

16-02-2016 / 23:25

(akt. 04-01-2019 / 13:44)

Kacper Żuk został powołany do szerokiej kadry reprezentacji Polski w tenisie. 17-latek będzie rezerwowym podczas rywalizacji w Grupie Światowej Pucharu Davisa z Argentyną. Zawody odbędą się w dniach 4-6 marca w gdańskiej Ergo Arenie.

- Kacper został powołany do szerokiej kadry jako młody, perspektywiczny zawodnik. Na pewno jednak nie zagra w Gdańsku, nie znajdzie się w wąskim składzie na mecz. Będzie jednak pomagał w treningu i rozgrzewce starszym kolegom. Będzie również sparingpartnerem i usiądzie na ławce w czasie spotkania. Dostanie dres reprezentacyjny. Zobaczy, jak to wszystko wygląda z bliska. Poczuje, co to znaczy być w reprezentacji i zetknie się z dużą publicznością. Przed nim znakomita przyszłość - powiedział wiceprezes Polskiego Związku Tenisowego Jerzy Hertel.

 

Żuk jeszcze przed Pucharem Davisa weźmie udział w juniorskim Siauliai Open na Litwie. Będzie tam rozstawiony z "jedynką", a turniej będzie miał jedną z najwyższych rang - Grande 2.

Komentarze (2)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~kanapka
  • 0 / 0
Brawo Kacper, twoje postępy nie zostały niezauważone.. Kto wie, wobec posuchy w męskim tenisie może będziesz w przyszłości przynajmniej w pierwszej pięćdziesiątce rankingu ! :)
~Pimpon
  • 0 / 0
Redakcjo prosiłbym o zrobienie zakładek u góry dotyczących sekcji będących w klubie. Obecna formuła wprowadza pewien chaos na forum. Dziękuję.