Mattias Johansson

Transmisja meczu Legia Warszawa – Warta Poznań

07.10.2022 21:00

(akt. 08.10.2022 10:39)

Legia ma przed sobą 2. mecz z zespołem z Poznania w ciągu 8 dni. Warszawiacy zmierzą się u siebie z Wartą, z którą wygrali 3 z 4 spotkań od jej awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Rywalizacja w 12. kolejce PKO Ekstraklasy już w sobotę, 8 października (godz. 17:30). Transmisja w CANAL+ SPORT, CANAL+ 4K I TVP Sport, a my zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej na żywo.

Legioniści rywalizowali z Wartą 33 razy. Zwyciężyli 19-krotnie, raz zremisowali, a 13 razy przegrali. Zdobyli 70 bramek, stracili 57. Jak będzie teraz? Tego dowiemy się wieczorem. – W tym sezonie nie przegraliśmy u siebie ani razu, wygraliśmy większość spotkań przy Łazienkowskiej, ale chcemy więcej. W sobotę czeka nas kolejny trudny mecz, w którym także trzeba zdobyć komplet punktów. (…) Wszyscy jednak wiedzą, że nie pokazaliśmy jeszcze pełnego potencjału i jesteśmy od tego bardzo dalecy. Rozgrywki trwają, musimy ustabilizować formę – tłumaczył szkoleniowiec "Wojskowych", Kosta Runjaić.

Przy Łazienkowskiej musimy być skoncentrowani od pierwszej do ostatniej minuty. Przykłady Górnika Zabrze czy Miedzi Legnica pokazują, że Legia jest w stanie odwrócić losy rywalizacji w każdym momencie i nawet jedno czy dwubramkowa przewaga nie świadczy o tym, że mecz jest wygrany. Warszawiacy grają do końcowego gwizdka i walczą o to, by punkty zostawały w stolicy. My musimy być cały czas konsekwentni, odpowiedzialni w defensywie, pracować na wysokiej intensywności jeśli chodzi o obronę niską czy wyjście do pressingu. Trzeba się tego trzymać. Mamy plan, założenia. Jeśli będziemy realizować to od pierwszej do ostatniej minuty, to mam nadzieję, że nie popełnimy tych błędów, które przytrafiły się poprzednim rywalom Legii. Nastawiamy się na odpowiedzialną robotę – mówił asystent trenera Warty, Arkadiusz Szczerbowski.