Trzy rzuty karne, porażki, debiut Miszty... Ostatnie mecze Legii z beniaminkami

13.03.2021 13:30

(akt. 13.03.2021 13:36)

W sobotę, 13 marca, Legia Warszawa zmierzy się u siebie z Wartą Poznań. Dla stołecznego klubu będzie to czwarty mecz przeciwko beniaminkowi ligi, w obecnym sezonie. Jak przebiegały trzy poprzednie spotkania z zespołami, które od tych rozgrywek grają w ekstraklasie? Więcej poniżej.

Ostatni raz Legia rywalizowała z beniaminkiem pod koniec stycznia - przegrała 0:1 z Podbeskidziem w pierwszym spotkaniu o stawkę w 2021 roku. Jedyny gol padł w 48. minucie. Wówczas Karol Danielak dośrodkował z pola karnego, piłka - po wybiciu – odbiła się od głowy Marko Roginicia i trafiła do Rafała Janickiego, który pokonał Artura Boruca z bliskiej odległości. - W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Mieliśmy kilka momentów, w których można było zdobyć bramkę. Przypominam sobie też pewną sytuację Podbeskidzia – po wrzucie z autu pojawiło się zamieszanie, było groźnie. W przerwie powiedzieliśmy sobie, co nie funkcjonuje dobrze, co trzeba zmienić. Rzut rożny dla rywali, zamieszanie – padł gol. Było sporo czasu, aby wygrać. Tak się nie stało. Graliśmy niedokładnie, nerwowo i w efekcie przegraliśmy bardzo ważny mecz - powiedział trener "Wojskowych", Czesław Michniewicz. Fotoreportaż dostępny jest TUTAJ.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 1:0 (0:0)
Janicki (48. min.)

Żółte kartki: Miakuszko, Mamić.

Podbeskidzie: Pesković - Modelski, Janicki, Rundić, Mamić - Danielak (81' Hora), Bieroński (82' Sitek), Kocsis, Ubbink (68' Rzuchowski), Marzec (75' Miakuszko) - Roginić (67' Biliński)

Legia: Boruc - Juranović, Lewczuk, Hołownia, Mladenović - Wszołek (59' Lopes), Slisz, Martins (53' Valencia), Kapustka, Luquinhas - Pekhart.

Trzy rzuty karne

Stołeczna drużyna kończyła rok 2020… porażką z innym beniaminkiem – Stalą Mielec (2:3). Gole dla Legii strzelali Bartosz Slisz i Tomas Pekhart. Dwie bramki dla Stali zdobył Maciej Domański, a jedną – Grzegorz Tomasiewicz. Wszystkie trzy trafienia dla rywali padły… z rzutów karnych. Trzy "jedenastki" dla gości wywalczył były zawodnik "Wojskowych", Łukasz Zjawiński. - Nie zawsze wygrywają ci, którzy lepiej grają, tylko ci, którzy bardziej wierzą w to, że można wygrać. I wiedzą o pewnych rzeczach, do których są przekonani. Choć nie wszystko nam wychodziło, dlatego po pierwszej połowie przeprowadziliśmy dwie zmianymówił szkoleniowiec klubu z Mielca, Leszek Ojrzyński. Zdjęcia można pooglądać w TYM MIEJSCU.

Legia Warszawa - Stal Mielec 2:3 (2:2)
Slisz (17. min.), Pekhart (24. min.) - Domański (5. min., - k., 43. min. – k.), Tomasiewicz (60. min. – k.)

Żółte kartki: Jędrzejczyk, Luquinhas, Wieteska - Tomasiewicz, Żyro, Pawłowski.

Legia: Boruc - Juranović, Wieteska, Jędrzejczyk, Mladenović - Wszołek (73' Rosołek), Slisz,  Martins (60' Valencia), Luquinhas, Skibicki (60' Cholewiak) - Pekhart

Stal: Gliwa - Kościelny, Żyro, Czorbadżijski, Flis, Getinger - Dadok (46' Mak), Tomasiewicz (89' Matras), Domański (46' Forsell), Prokić (59' Urbańczyk) - Zjawiński (74' Pawłowski).

Wyjazdowa wygrana

Na początku listopada 2020 roku Legia zwyciężyła 3:0 Wartę Poznań w Grodzisku Wielkopolskim, w zaległym spotkaniu 6. kolejki PKO Ekstraklasy. Gole dla "Wojskowych" strzelili Paweł Wszołek, Filip Mladenović i Pekhart. Wszystkie trzy bramki padły w pierwszej połowie. W tym spotkaniu zadebiutował Cezary Miszta. Bramkarz pojawił się na murawie od początku drugiej połowy - 19-latek zastąpił Boruca, który miał problemy ze ścięgnem Achillesa. - Dziękuję bardzo za gratulacje debiutu. Byłem nim bardzo zaskoczony. Tym bardziej, że tydzień temu wróciłem do treningów po kontuzji barku. Kompletnie nie spodziewałem się występu. Siedziałem na ławce i nie byłem świadomy tego, że Artur Boruc zgłosi jakąś dolegliwość. Gdy trener powiedział mi, bym się rozgrzewał, to myślałem, że żartuje. Ale za chwilę powtórzył, że mówi poważnie i bym szedł się rozgrzewać - opowiadał Miszta. Fotoreportaż jest dostępny TUTAJ.

Warta Poznań - Legia Warszawa 0:3 (0:3)
Wszołek (12. min.), Mladenović (23. min.), Pekhart (30. min.)

Żółte kartki: Rodriguez, Kieliba - Antolić.

Warta: Lis - Grzesik (68’ Spychała), Kieliba, Ivanov, Kuzdra - Szmyt, Kupczak, Trałka, Janicki (46' Jakóbowski), Rodríguez (70' Handzlik) - Kuzimski

Legia: Boruc (46' Miszta) - Juranović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Mladenović - Wszołek (77' Stolarski), Antolić, Slisz (75' Martins), Gwilia (60' Kapustka), Valencia - Pekhart (75' Rosołek).

--------

Przed stołecznym klubem czwarty mecz przeciwko beniaminkowi, w tym sezonie ligowym. Bilans trzech poprzednich gier jest dla "Wojskowych" niezbyt korzystny (wygrana, dwie porażki). Spotkanie pomiędzy Legią a Wartą Poznań odbędzie się w sobotę, 13 marca, o godz. 20:00. Relacja na Legia.Net.