Urazy Lopesa i Sokołowskiego

09.04.2022 18:53

(akt. 10.04.2022 12:11)

Rafael Lopes z konieczności opuścił boisko w 62. minucie meczu z Lechem w Poznaniu (28. kolejka PKO Ekstraklasy). Portugalski napastnik Legii, który ustalił wynik rywalizacji (1:1), położył się na murawie, był opatrywany przez lekarzy i nie mógł kontynuować gry. Zastąpił go Tomas Pekhart.

Sobotniego spotkania nie dokończył też Patryk Sokołowski. Środkowy pomocnik "Wojskowych", który pojawił się na boisku tuż po przerwie (za Jurgena Celhakę), zderzył się głową z Radosławem Murawskim (w 67. minucie). Była szykowana zmiana, ale Sokół skorzystał z pomocy medyków i wrócił na murawę z opatrunkiem. Jednak kilka chwil później ponownie miał nieprzyjemny pojedynek powietrzny – tym razem z Dawidem Kownackim. Znowu polała się krew, co sprawiło, że byłego piłkarza Piasta Gliwice zastąpił Ihor Charatin.