Wypożyczeni: Dwa gole Rosołka i bramka Nawotki

26.04.2021 09:25

(akt. 26.04.2021 09:34)

W poprzednim tygodniu dwie bramki dla Arki Gdynia zdobył Maciej Rosołek. Poza tym, gola dla ŁKS-u strzelił Tomasz Nawotka. Zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego wywalczył także rzut karny, który Antonio Dominguez zamienił na trafienie. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Maciej Rosołek (Arka Gdynia, I liga, rocznik 2001) – Arka rozegrała dwa spotkania w poprzednim tygodniu. Najpierw zremisowała 1:1 z Bruk-Betem, a potem wygrała 2:0 ze Stomilem Olsztyn. W pierwszym spotkaniu "Rosi" strzelił jedynego gola dla klubu z Gdyni. Młodzieżowiec wygrał pojedynek biegowy z rywalem, dopadł do piłki na 20. metrze, pojawił się w polu karnym i oddał skuteczny, płaski strzał z 14. metra. W końcówce meczu ze Stomilem, 19-latek również zdobył bramkę. Snajper otrzymał podanie od Łukasza Wojsztyńskiego skierował piłkę do pustej bramki.

Tomasz Nawotka (ŁKS, I liga, ’97) – ŁKS wygrał na wyjeździe 2:1 z Koroną Kielce. Nawotka rozegrał cały mecz i strzelił pierwszego gola w spotkaniu. W 51. minucie Pirulo zagrał na prawą stronę pola karnego do nadbiegającego "Nawota", który uderzył płasko, z lewej nogi, w kierunku dalszego słupka. Co więcej, wypożyczony legionista wywalczył rzut karny, który wykorzystał Antonio Dominguez. - Przyjechaliśmy do Kielc, żeby wygrać w jak najlepszym stylu. Cieszę się, że udało się zdobyć trzy punkty. To było dla nas najważniejsze, żeby zespół złapał pewność siebie. Mam nadzieję, że będzie to punkt zwrotny w tej rundzie. Gol z lewej nogi to dla mnie coś specjalnego? Haha, cieszę się, że udało się zdobyć bramkę słabszą nogą. Od początku miałem taki zamiar, żeby uderzyć „po długim”. Jestem zadowolony, że mogłem pomóc drużynie w odniesieniu zwycięstwa – mówił w rozmowie z Polsatem Sport.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom, I liga, ’00) – Radomiak przegrał 0:1 z GKS-em Tychy i wygrał u siebie 1:0 z Odrą Opole. W obu spotkaniach Kochalski rozegrał po 90 minut. W pierwszym kwadransie meczu z GKS-em golkiper dobrze spisał się na przedpolu, później obronił strzał z dystansu jednego z rywali. W doliczonym czasie drugiej połowy zawodnik z rocznika 2000 skutecznie uprzedził na przedpolu Damian Nowaka. - Od początku graliśmy mocno, staraliśmy się. W szatni powiedzieliśmy sobie, że w dziesiątkę też da się wyrównać, a nawet wygrać. Zabrakło szczęścia, mieliśmy sytuacje, ale, niestety, nie wystarczyło – mówił "Kochal" przed kamerami Polsatu Sport. W rywalizacji z Odrą wybronił m.in. uderzenie Konrada Nowaka z 14. minuty.

Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice, I liga, ’02) – Mecz Puszczy z Miedzią, który miał się odbyć 23 kwietnia, został przełożony na 19 maja.

Nikodem Niski (Chrobry Głogów, I liga, ’02) – Chrobry zwyciężył u siebie 1:0 GKS Tychy. Niski rozegrał cały mecz na lewej obronie.

Konrad Matuszewski (Odra Opole, I liga, ’01) - Odra przegrała na wyjeździe 0:1 z Radomiakiem Radom. Matuszewski rywalizował od początku do końca spotkania.

Aleksander Waniek (Olimpia Elbląg, II liga, ’98) Filip Sobiecki (Olimpia Elbląg, II liga, ’02) – Olimpia przegrała 1:2 w Polkowicach z Górnikiem. Waniek grał od pierwszej do ostatniej minuty. Sobieckiego, który wraca do zdrowia po lekkim urazie łydki, zabrakło w kadrze na mecz.

Mateusz Grudziński (Znicz Pruszków, II liga, ‘00) – Znicz zremisował na wyjeździe 2:2 z Pogonią Siedlce. Grudziński rozegrał całe spotkanie po lewej stronie defensywy.

Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, III liga, ’01) – Pogoń wygrała u siebie 4:2 z Unią Skierniewice. Lisowski grał do 88. minuty. W 76. minucie "Lisu" miał asystę przy samobójczym trafieniu piłkarza Unii. Wypożyczony legionista otrzymał podanie, wbiegł w pole karne z prawej strony i chciał prawdopodobnie zagrać wzdłuż "szesnastki" do jednego z graczy Pogoni. Piłka odbiła się jednak od rywala i wpadła do siatki (od 1:50:30 na poniższym filmie).

Przemysław Czado (Wólczanka Wólka Pełkińska, III liga, ’01) - Wólczanka przegrała u siebie 0:1 z Podhalem Nowy Targ. Czado nie zagrał w tym spotkaniu.