Wypożyczeni: Dwie bramki Sobieckiego, gol Lisowskiego

17.05.2021 09:00

(akt. 17.05.2021 16:21)

W poprzednim tygodniu dwie bramki dla rezerw Olimpii Elbląg zdobył Filip Sobiecki. Poza tym, gola dla Pogoni Grodzisk Mazowiecki strzelił Mateusz Lisowski. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Maciej Rosołek (Arka Gdynia, I liga, rocznik 2001) – Arka zwyciężyła u siebie 1:0 Resovię. Rosołek wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty. Na początku drugiej połowy napastnik uderzył z 16. metra, ale Karol Dybowski obronił jego strzał. W 78. minucie wypożyczony legionista uderzył zza pola karnego, lecz futbolówka nieznacznie minęła bramkę.

Tomasz Nawotka (ŁKS, I liga, ’97), Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice, I liga, ’02) – ŁKS wygrał na wyjeździe 3:2 z Puszczą Niepołomice. Kobylak obejrzał mecz z ławki rezerwowych, a Nawotka grał do 65. minuty.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom, I liga, ’00) – Radomiak przegrał 0:1 z Bruk-Betem i zwyciężył 3:0 Sandecję Nowy Sącz. Kochalski rozegrał dwa pełne spotkania. Na początku rywalizacji z liderem ligi, "Kochal" wybronił uderzenie Adama Radwańskiego zza "szesnastki". W końcówce drugiego meczu pewnie interweniował przy strzale Wojciecha Hajdy.

Konrad Matuszewski (Odra Opole, I liga, ’01) – Odra zremisowała 1:1 z Górnikiem w Łęcznej. Matuszewski grał przez cały mecz.

Nikodem Niski (Chrobry Głogów, I liga, ’02) – Chrobry pokonał u siebie 1:0 Zagłębie Sosnowiec. Niski oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Aleksander Waniek (Olimpia Elbląg, II liga, ’98) Filip Sobiecki (Olimpia Elbląg, II liga, ’02) – Olimpia pauzowała w ostatniej, weekendowej kolejce. Sobiecki zagrał jednak w IV-ligowych rezerwach, które wygrały 3:0 z Olimpią Olsztynek, i zdobył dwie bramki.

Mateusz Grudziński (Znicz Pruszków, II liga, ‘00) – Znicz przegrał u siebie 0:2 z Błękitnymi Stargard. Grudziński rozegrał całe spotkanie na lewej obronie.

Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, III liga, ’01) – Pogoń wygrała na wyjeździe 2:0 z Polonią Warszawski. Lisowski grał do 85. minuty i strzelił gola, po którym jego zespól objął prowadzenie. Skrzydłowy otrzymał podanie na prawą stronę "szesnastki" i oddał skuteczny, płaski strzał w kierunku dalszego słupka.

Przemysław Czado (Wólczanka Wólka Pełkińska, III liga, ’01) – Wólczanka zwyciężyła 2:1 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i zremisowała 1:1 z Chełmianką Chełm. Czado nie wystąpił w tych spotkaniach.

Legia mistrz 2021. Co wiesz o poprzednich mistrzostwach?

1/15 Pierwszy tytuł mistrzowski Legia zdobyła 20 listopada 1955, na boisku Stali (obecnego Zagłębia) Sosnowiec. W decydującym meczu zremisowała na wyjeździe 1:1, choć gospodarze, będąc pewni swego, zaprosili wszystkich prominentnych działaczy i zorganizowali fetę. Kto popsuł im plany strzelając gola na 1:1?