Wypożyczeni: Gol Rosołka, asysta Grudzińskiego

19.04.2021 09:05

(akt. 19.04.2021 09:09)

W poprzednim tygodniu bramkę dla Arki Gdynia zdobył Maciej Rosołek. Poza tym, asystę miał zawodnik II-ligowego Znicza Pruszków, Mateusz Grudziński. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Maciej Rosołek (Arka Gdynia, I liga, rocznik 2001), Tomasz Nawotka (ŁKS, I liga, ’97) – Arka wygrała na wyjeździe 2:1 z ŁKS-em. Rosołek rozegrał cały mecz i strzelił gola na 1:1. Przechwycił piłkę na 18. metrze, a następnie oddał skuteczny strzał z prawej nogi i pokonał Arkadiusza Malarza. W 87. minucie na murawie pojawił się Nawotka.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom, I liga, ’00) – Radomiak wygrał na wyjeździe 4:0 z Puszczą Niepołomice. Kochalski bronił dostępu do bramki klubu z Radomia przez pełne 90 minut.

Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice, I liga, ’02) – Puszcza ma za sobą dwa ligowe mecze. Najpierw przegrała 0:4 z Radomiakiem, a później bezbramkowo zremisowała z Górnikiem Łęczna. Kobylak oglądał pierwsze spotkanie z ławki rezerwowych, a w rywalizacji z Górnikiem bronił od pierwszej do ostatniej minuty. W 52. minucie młodzieżowiec wybronił uderzenie Bartosza Śpiączki, który główkował po centrze z lewego skrzydła. Dla 19-latka był to jednocześnie pierwszy mecz o stawkę od 2 marca. – Mogę powiedzieć, że byłem bezrobotny. Klub z Łęcznej nie stworzył zbyt wielu sytuacji. Spotkanie na plus, duży plus – mówił przed kamerami Polsatu Sport.

Nikodem Niski (Chrobry Głogów, I liga, ’02) – Mecz Bruk-Betu z Chrobrym, który miał się odbyć 17 kwietnia, został przełożony.

Konrad Matuszewski (Odra Opole, I liga, ’01) - Odra zwyciężyła u siebie 1:0 Koronę Kielce. Matuszewski rywalizował od pierwszej do ostatniej minuty. W 79. minucie "Mata" podłączył się do kontry. Wypożyczony legionista dośrodkował z lewej strony boiska na 9. metr w kierunku Arkadiusza Piecha, który główkował obok bramki.

Aleksander Waniek (Olimpia Elbląg, II liga, ’98) Filip Sobiecki (Olimpia Elbląg, II liga, ’02) – Olimpia wygrała u siebie 3:1 z rezerwami Lecha Poznań. Waniek rozegrał cały mecz. Sobieckiego zabrakło w kadrze na sobotnie spotkanie. Zawodnik zmagał się z lekkim urazem łydki, wrócił już do treningów.

Mateusz Grudziński (Znicz Pruszków, II liga, ‘00) – Znicz zwyciężył na wyjeździe 5:2 rezerwy Lecha Poznań. Grudziński rozegrał cały mecz na lewej obronie i miał asystę przy pierwszym golu dla gości. "Grudzień" minął rywala w bocznym sektorze boiska i podał prostopadle do Macieja Firleja, który wbiegł w pole karne z lewej strony i oddał strzał - piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki (akcja od 34:43 na poniższym filmie).

Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, III liga, ’01) – Pogoń wygrała na wyjeździe 2:1 ze Zniczem Biała Piska. Lisowski oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Przemysław Czado (Wólczanka Wólka Pełkińska, III liga, ’01) - Wólczanka przegrała na wyjeździe 0:1 z Podlasiem Biała Podlaska. Czado nie zagrał w tym spotkaniu. Sobotni mecz klubu z Wólki Pełkińskiej, z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, został przełożony z powodu złego stanu boiska.