Wypożyczeni: Hat-trick Sobieckiego, czyste konto Kochalskiego

07.06.2021 10:30

(akt. 07.06.2021 10:33)

W poprzednim tygodniu hat-tricka dla IV-ligowych rezerw Olimpii Elbląg zdobył Filip Sobiecki. Poza tym, czyste konto zachował bramkarz Radomiaka Radom, Mateusz Kochalski. Kontuzji kostki doznał piłkarz Odry Opole, Konrad Matuszewski. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Maciej Rosołek (Arka Gdynia, I liga, rocznik 2001), Mateusz Kochalski (Radomiak Radom, I liga, ’00) – Radomiak wygrał na wyjeździe 2:0 z Arką Gdynia w przedostatniej kolejce I ligi i jest o krok od awansu do ekstraklasy. Kochalski przez cały mecz bronił dostępu do bramki przyjezdnych. Dla 20-latka to 21. czyste konto w tym sezonie! Rosołek również rywalizował od pierwszej do ostatniej minuty.

Tomasz Nawotka (ŁKS, I liga, ’97) – ŁKS zwyciężył u siebie 3:2 Bruk-Bet Termalicę i zapewnił sobie miejsce w barażach o ekstraklasę. Nawotka pojawił się na murawie w 86. minucie.

Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice, I liga, ’02) – Puszcza przegrała na wyjeździe 1:2 z Sandecją Nowy Sącz. Kobylak rozegrał całe spotkanie w bramce zespołu z Niepołomic.

Konrad Matuszewski (Odra Opole, I liga, ’01)  – Odra przegrała 1:5 z GKS-em Tychy. Matuszewski nie znalazł się w kadrze na niedzielne spotkanie. Zawodnik doznał kontuzji kostki.

Nikodem Niski (Chrobry Głogów, I liga, ’02) – Chrobry przegrał na wyjeździe 0:1 z Resovią. Niski grał do 79. minuty.

Aleksander Waniek (Olimpia Elbląg, II liga, ’98) Filip Sobiecki (Olimpia Elbląg, II liga, ’02) – Olimpia przegrała u siebie 1:4 z rezerwami Śląska Wrocław. Sobiecki pojawił się na boisku w 81. minucie. Wańka zabrakło w kadrze meczowej. Pomocnik doznał lekkiego urazu kolana i możliwe, że nie wystąpi już do końca sezonu. Warto dodać, że Sobiecki rozegrał też 70 minut w spotkaniu IV-ligowych rezerw, które wygrały 6:3 z Pisą Barczewo. Wypożyczony legionista zdobył hat-tricka i miał asystę.

Mateusz Grudziński (Znicz Pruszków, II liga, ‘00) – Znicz przegrał w Pruszkowie 0:2 z KKS-em Kalisz. Grudziński rozegrał cały mecz na lewej obronie.

Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, III liga, ’01) – Pogoń wygrała na wyjeździe 3:0 z Unią Skierniewice i jest bardzo blisko awansu do II ligi. Skrzydłowy grał do 73. minuty.

Przemysław Czado (Wólczanka Wólka Pełkińska, III liga, ’01) – Wólczanka rozegrała dwa mecze w poprzednim tygodniu. Najpierw wygrała u siebie 2:0 z Wisłą Sandomierz, a w niedzielę zremisowała na wyjeździe 3:3 z KS-em Wiązownica. W pierwszej z wymienionych gier Czado pojawił się na murawie w 75. minucie, a w rywalizacji z KS-em został zmieniony w przerwie.