News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni: Rosołek z golem i wywalczonym rzutem karnym

10.05.2021 08:15

(akt. 10.05.2021 08:34)

W poprzednim tygodniu gola dla Arki Gdynia strzelił Maciej Rosołek. Napastnik wywalczył też rzut karny dla I-ligowca. Kolejne czyste konto zachował bramkarz Radomiaka Radom, Mateusz Kochalski. Co więcej, Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki) miał asystę w meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi każdego wypożyczonego legionisty.

Maciej Rosołek (Arka Gdynia, I liga, rocznik 2001) – Arka wygrała na wyjeździe 3:0 z GKS-em Bełchatów. Rosołek grał od 1. do 82, minuty i strzelił gola na 2:0. Jak padło trafienie? Fabian Hiszpański sprytnie minął przeciwnika, uderzył z 16. metra i trafił w słupek. Piłka spadła jeszcze pod nogi „Rosiego”, który pojawił się na czwartym metrze i spokojnie skierował ją do siatki. Co więcej, w 74. minucie Christian Aleman świetnie wypatrzył w polu karnym wypożyczonego legionistę, który został sfaulowany na 11. metrze przez Mateusza Bartkówa (czerwona kartka). "Jedenastkę" na gola zamienił Juliusz Letniowski. – Udało się strzelić gola. Każde trafienie mnie cieszy. Wywalczyłem tez rzut karny. Jestem zadowolony. Pierwszej połowy nie zaliczę do udanych. Myślę, że druga odsłona również nie była jakaś najlepsza, ale pociesza to trafienie i wywalczony rzut karny, więc na pewno nie będzie płaczu – opowiadał w rozmowie z Polsatem Sport.

Tomasz Nawotka (ŁKS, I liga, ’97) – ŁKS zremisował u siebie 1:1 z GKS-em Jastrzębie. Nawotka rozegrał 90 minut na lewym skrzydle.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom, I liga, ’00) – Radomiak zwyciężył na wyjeździe 1:0 Zagłębie Sosnowiec. Kochalski przez cały mecz strzegł dostępu do bramki klubu z Radomia. W 33. minucie "Kochal" wybronił groźne uderzenie Nikolasa Korzenieckiego, a w doliczonym czasie drugiej połowy obronił strzał z głowy Filipa Karbowego. Dla 20-latka to 18. czyste konto w tym sezonie. – Czy jesteśmy gotowi na to, by awansować do ekstraklasy? Mamy bardzo dobrą drużynę, która w I lidze jest w stanie wygrać z każdym. Wszystko zależy od podejścia i zaangażowania przed i w trakcie meczu. Myślę, że wszystko jest możliwe – mówił przed kamerami Polsatu Sport.

Gabriel Kobylak (Puszcza Niepołomice, I liga, ’02), Konrad Matuszewski (Odra Opole, I liga, ’01)  – Odra wygrała u siebie 1:0 z Puszczą. Kobylak i Matuszewski rywalizowali na murawie po 90 minut. Golkiper zespołu z Niepołomic - mimo straconego gola - pokazał się z bardzo dobrej strony. Dziewiętnastolatek popisał się skuteczną interwencją po uderzeniu Krzysztofa Janusa z ostrego kąta (54. minuta). Parę chwil później "przeczytał" intencje rywali, wybiegł z bramki i przechwycił płaskie zagranie w "szesnastkę". W doliczonym czasie gry znakomicie powstrzymał groźną kontrę miejscowych.

Nikodem Niski (Chrobry Głogów, I liga, ’02) – Chrobry wygrał na wyjeździe 2:1 ze Stomilem Olsztyn. Niskiego zabrakło w kadrze na sobotnie spotkanie.

Aleksander Waniek (Olimpia Elbląg, II liga, ’98) Filip Sobiecki (Olimpia Elbląg, II liga, ’02) – Olimpia przegrała 0:1 z GKS-em w Katowicach i wygrała u siebie 2:1 ze Zniczem Pruszków. Waniek rozegrał dwa pełne mecze, a Sobiecki nie został powołany na te spotkania.

Mateusz Grudziński (Znicz Pruszków, II liga, ‘00) – Znicz przegrał na wyjeździe 1:2 z Olimpią Elbląg. Grudziński rywalizował na lewej obronie od pierwszej do ostatniej minuty.

Mateusz Lisowski (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, III liga, ’01) – Pogoń przegrała u siebie 1:2 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. "Lisu" miał asystę przy jedynym golu dla miejscowych. W 20. minucie otrzymał prostopadłe podanie na prawą stronę boiska, wygrał pojedynek z rywalem i - tuż przed linią końcową - dośrodkował w pole karne. Skrzydłowy zacentrował idealnie, wprost na głowę niepilnowanego Jeana Franco Sarmiento, który umieścił piłkę w siatce, po uderzeniu z piątego metra (akcja bramkowa od 26:48 na poniższym filmie).

Przemysław Czado (Wólczanka Wólka Pełkińska, III liga, ’01) - Wólczanka zremisowała na wyjedzie 3:3 z Hetmanem Zamość. Czado nie zagrał w tym spotkaniu.