Carlitos 20 kwietnia

Grano dzisiaj (20.04). Pięć wygranych meczów z Pogonią Szczecin

20.04.2023 07:00

(akt. 19.04.2023 17:36)

Dwudziestego kwietnia legioniści grali 13-krotnie. Tego dnia los wyznaczał termin aż 5 meczów z Pogonią Szczecin. Wszystkie udało się wygrać.

Ostatni raz "Wojskowi" rywalizowali 20 kwietnia 4 lata temu. Wówczas pokonali Cracovię (1:0) po golu Carlitosa z rzutu karnego w doliczonym czasie (FOTOREPORTAŻE). Po spotkaniu Legia awansowała na pozycję lidera po raz pierwszy w sezonie, ale nie udało jej się zdobyć mistrzostwa, w 4 ostatnich meczach nie wygrała ani razu i została prześcignięta na finiszu przez Piasta Gliwice.

POBUDKA PO PRZERWIE

Dwudziestego kwietnia 2013 roku Legia wygrała u siebie 3:1 z Pogonią Szczecin. Pierwszego gola strzelili przeciwnicy, lecz "Wojskowi" obudzili się w drugiej połowie i dość szybko wyszli na prowadzenie. Rzuty karne wykorzystali Ivica Vrdoljak oraz Wladimer Dwaliszwili. Wynik rywalizacji ustalił Tomasz Brzyski, dla którego była to 1 z 5 bramek w stołecznym klubie.

Był to mecz przyjaźni, kibice "Wojskowych" zasiedli na Żylecie razem z sympatykami Pogoni. Po 70. minucie fani rozciągnęli flagę z napisem Legia. Potem było efektowne racowisko i znowu wielka flaga. Fotoreportaże są dostępne W TYM MIEJSCU

DWA SAMOBÓJE

Minęło 12 lat od rewanżowej rywalizacji w półfinale Pucharu Polski pomiędzy Legią a Lechią Gdańsk. W pierwszym meczu "Wojskowi" zwyciężyli 1:0 po trafieniu Michała Kucharczyka. W drugim spotkaniu także pokazali pazur i pewnie zwyciężyli 4:0. Bramki zdobyli Vrdoljak i Kucharczyk, padły też gole samobójcze Marcina Pietrowskiego oraz Krzysztofa Bąka. Zdjęcia można pooglądać TUTAJ.

PRZEDSMAK PRZED REWANŻEM

Dwudziestego kwietnia 1991 roku legioniści mierzyli się u siebie z Olimpią Poznań w lidze. Spotkanie miało miejsce po pierwszym półfinale PZP z Manchesterem United, a przed rewanżem z "Czerwonymi Diabłami". Stołeczny klub zremisował z poznaniakami 1:1. Gola w barwach "Wojskowych" strzelił Wojciech Kowalczyk, a bramkę dla rywali – Grzegorz Mielcarski.