Josue nie zagra z Górnikiem Zabrze

16.09.2023 21:30

(akt. 18.09.2023 14:53)

Josue nie dokończył meczu z Piastem Gliwice (1:1) w 8. kolejce PKO Ekstraklasy, opuszczając boisko w 42. minucie z powodu drugiej żółtej kartki, a w konsekwencji czerwonej. Obecnie oznacza to, że kapitan Legii nie zagra z Górnikiem Zabrze (24.09, godz. 17:30), ale pewnie dojdzie do anulowania drugiego napomnienia, gdyż sędzia przyznał, że popełnił błąd.

W 42. minucie, zdaniem sędziego Damiana Sylwestrzaka, Josue sfaulował Alexandrosa Katranisa na wysokości koła środkowego, za co został ukarany drugą żółtą kartką i wyleciał z boiska. Jak pokazały powtórki telewizyjne, przewinił... zawodnik Piasta.

– Ocena boiskowa na pewno okazała się niewłaściwa. Z mojego punktu widzenia, zawodnik Piasta Gliwice zagrał piłkę i został później przystemplowany przez piłkarza Legii Warszawa. To była pomyłka w oglądzie, co doprowadziło do błędnej finalnej decyzji, dlatego że gracz gości nie powinien zostać wykluczony w wyniku drugiej żółtej kartki – mówił Sylwestrzak w CANAL+ SPORT.

– To był trudny moment. Powiedziałem zawodnikom, że popełniłem błąd. Niestety, nic więcej nie można zrobić. Jesteśmy ludźmi, podejmujemy dużo decyzji na boisku. Najbardziej boli nas to, gdy mylimy się i to ma wpływ na mecz. Warto dodać, że w takiej sytuacji nie ma miejsca dla VAR-u, który mógłby skorygować decyzję, gdyż dotyczy ona drugiej żółtej kartki – tłumaczył 31-letni sędzia.

Zapewne Komisja Ligi anuluje tę kartkę po proteście "Wojskowych", co by oznaczało, że Portugalczyk będzie mógł wystąpić z Górnikiem.