Żeglarstwo: Srebro i kwalifikacje do Ligi Mistrzów

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia Warszawa, Legia.Net

12-09-2018 / 08:09

(akt. 12-12-2018 / 17:55)

Załoga Żeglarskiej Legii Warszawa zdobyła srebro w finałach Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej i zakwalifikowała się do europejskich finałów Żeglarskiej Ligi Mistrzów!

W zakończonych w niedzielę widowiskowych regatach przy sopockim molo, stołeczna drużyna w składzie: Jakub Pawluk (sternik), Adam Kajzer, Oskar Śleziona oraz Adrian Palus stanęła na drugim stopniu podium. Legioniści naciskali rywali od samego początku – wygrali najwięcej wyścigów w stawce, ostatecznie zajmując drugie miejsce wśród wszystkich klubów w Polsce. Regaty wygrał Olsztyński Klub Żeglarski. Trzecie miejsce wywalczył Jeziorak Iława, a tuż poza podium Pogoń Szczecin. Srebrne medale wręczał Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera. Na medalach się nie skończyło. Żeglarska Legia dostała się do europejskich finałów żeglarskiej Ligii Mistrzów, które odbędą się St. Petersburgu, albo w Sankt Moritz.


- Chciałbym podkreślić, że w naszej załodze w tym sezonie pływali Adam Kajzer, Oskar Śleziona, Dariusz Urbanowicz, Adrian Palus, Karol Przybysz oraz Jan Fursewicz. Mimo że w Ekstraklasie ścigamy się dopiero drugi sezon, udało się nam skończyć z medalem dwie rundy – wywalczyliśmy trzecie miejsce w Szczecinie w sierpniu i drugie teraz w Sopocie. Zabrakło niewiele do „pudła” w klasyfikacji całego sezonu, lecz wciąż uczymy się tej formuły żeglarstwa i robimy postępy. Najważniejsze jednak dla nas jest, że awansowaliśmy do rozgrywek europejskich, co uznajemy za nasz największy sukces – powiedział sternik Jakub Pawluk.


Losowanie koszyków Ligi Mistrzów odbędzie się jesienią, a regaty zwyczajowo planowane są na wiosnę przyszłego roku. Czekamy na oficjalne potwierdzenie terminów i skład grup.

Komentarze (2)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Gratulacje Panowie! Oby tak dalej.
Legia Mistrz!!
~(L)egia Mistrz!!!
  • 0 / 0
Super gratulacje!