Zofia Klepacka: Spełniłam jedno z moich marzeń

Marcin Szymczyk

Źródło: zagle.se.pl, Legia.Net

06-04-2017 / 12:10

(akt. 13-12-2018 / 01:05)

Jak już informowaliśmy Zofia Klepacka zaliczyła pierwszy start w barwach żeglarskiej sekcji Legii Warszawa i od razu popisała się zwycięstwem w prestiżowych regatach Trofeo Princesa Sofia na Majorce. - Zmieniłam barwy klubowe tydzień przed zawodami i jest mi podwójnie miło, że od razu zdobyłam pierwszy krążek dla Legii. Byłam kibicem stołecznego zespołu od czwartego roku życia a teraz sama mogę walczyć o sławę „Wojskowych”. Spełniło się jedno z moich marzeń - mówi dla serwisu zagle.se.pl zawodniczka Legii.

Zdjęcia ze spotkania z Zofią Klepacką (fot. Marcin Szymczyk)

- Po raz pierwszy udało mi się zdobyć Puchar Księżniczki Zofii. Cieszę się, że już na początku roku wygrałam zawody silnie obsadzonego Pucharu Europy na którym pojawili się absolutnie najlepsi żeglarze. Od końca zeszłego roku utrzymuję dobrą formę. Kończę regaty na medalowych miejscach, zazwyczaj o tej porze roku bywało gorzej. Widać, że zimowe treningi przyniosły efekty. Ciekawa była też forma zawodów. Podoba mi się, że spróbowano czegoś nowego. Eliminacje w starym systemie, a następnie rywalizacja pucharowa dodały kolorytu regatom. Czułam większą radość z uczestnictwa w takiej zabawie. Po fazie zasadniczej będąc na pierwszym miejscu zapewniłam sobie medal, a w ostatnim wyścigu rozstrzygała się sprawa jego koloru. Cieszę się, że w finale byłam lepsza od Chinki i Rosjanki - dodała Zofia Klepacka.

Komentarze (10)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Zośka jesteś the best!!!
~Kkk
  • 0 / 0
Bym!
Major
  • 0 / 0
Ona jest boska :)
ps. To kiedy te zawody w Miami? Czyżby były w styczniu, a poprzedni wywiad ukazał się z czteromiesięcznym opóźnieniem? Przecież to niemożliwe :)
~mmz
  • 0 / 0
Super! Gratulację!!!
~D83
  • 0 / 0
Samych sukcesów pani Zosiu.
Pułkownik
  • 0 / 0
Brawo Zosiu !
~HOP
  • 0 / 0
(L)
Gratulacje! :)
~sokorro
  • 0 / 0
Brawo! Cała Legia zawsze razem!