Żeglarstwo: Zofia Klepacka nagrodzona za pomoc potrzebującym

Marcin Szymczyk

Źródło: pya.org.pl

10-01-2018 / 20:04

(akt. 02-12-2018 / 11:40)

Zofia Klepacka z Legii Warszawa została nagrodzona medalem św. Brata Alberta za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących rok 2017. Wśród laureatów znaleźli się także żona Prezydenta RP - Agata Kornhauser-Duda, Jakub Błaszczykowski oraz rodzina Urszuli i Józefa Wadowskich. Wręczenie medali odbędzie się 19 marca w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie.

Zofia Klepacka, która swoimi sukcesami na arenie międzynarodowej daje wiele powodów do radości i dumy kibicom oraz Polskiemu Związkowi Żeglarskiemu, poza wielkim sercem do sportu, ma także wielkie serce dla innych. Kapituła medalu św. brata Alberta, zebrana w 101 rocznicę śmierci swojego patrona, zagrodę za rok 2017 przyznała naszej windsurferce za przekazanie medalu olimpijskiego, zdobytego na igrzyskach w Londynie w 2012 roku, na aukcję dla chorej na mukowiscydozę Zuzi oraz za działalność charytatywną na rzecz osób potrzebujących pomocy.


Medal św. brata Alberta, ustanowiony w 1997 r., przyznawany jest za niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym. W roku 1997 medal otrzymał ks. kardynał Franciszek Macharski, a w roku 1998 premier Jerzy Buzek i prof. Zbigniew Brzeziński. W latach następnych medale otrzymali m.in. śp. bp Jan Chrapek, ks. kardynał Stanisław Dziwisz, rzecznicy praw obywatelskich prof. Andrzej Zoll i śp. dr Janusz Kochanowski, aktorki Anna Dymna, Ewa Błaszczyk i Małgorzata Kożuchowska, piosenkarki Eleni Tzoka, Lidia Jazgar, Irena Santor, Monika Kuszyńska, Marek Piekarczyk sportowcy Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Otylia Jędrzejczak, Mariusz Wlazły, Marcin Gortat, podróżnik i polarnik Marek Kamiński, piosenkarz Paweł Kukiz, Adam Nowak, restaurator Jan Kościuszko.

 

Komentarze (7)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Td76
  • 0 / 0
Piekny gest !
Major
  • 0 / 0
Wielka postać
~witoldo
  • 1 / 0
Byłoby super spotkać się z tak wybitną sportsmenką , wielką fanką Legii i osobą o tak szlachetnym ogromnym sercu . Pani Zosiu wielki szacun za to co pani robi i jaka jest, Legia może być dumna z takich jak pani kibiców !!!
~FaFa
  • 2 / 0
Pani Zosia jest nie tylko kibicem Legii. Ona jest zawodnikiem Legii :)
Pułkownik
  • 1 / 0
Brawo i gratulacje, dla najpiekniejszej z Legionistow !!
Kapitan
  • 2 / 0
Wielki Szacun
~sen o
  • 1 / 0
Brawo Zosiu