Grano dzisiaj, czyli mecze Legii z 27 marca – Porażka w Pucharze Ekstraklasy

27.03.2021 06:00

(akt. 26.03.2021 23:20)

Dwudziestego siódmego marca legioniści grali siedmiokrotnie. Tego dnia m.in. przegrali w Pucharze Ekstraklasy z GKS-em Bełchatów.

Ostatni raz Legia grała 27 marca w sezonie 2008/2009. Wówczas przegrała u siebie 1:2GKS-em Bełchatów w drugim meczu (w pierwszym było 1:1) i nie awansowała do półfinału Pucharu Ekstraklasy. Do przerwy, Legia prowadziła po golu Tomasza Jarzębowskiego, ale po czerwonej kartce dla Inakiego Astiza, w drugiej połowie rywale przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najpierw, w 62. minucie, bramkę na 1:1 zdobył Patryk Rachwał, a awans GKS-owi zapewniło trafienie Dawida Nowaka w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Fotoreportaże dostępne są TUTAJ i TUTAJ. - Szkoda. Mogliśmy grać dalej w tych rozgrywkach. Nic nie zapowiadało, że może się nam stać krzywda po pierwszej połowie. Sytuacja po zmianach, czerwonej kartce, błędzie muru i nieodgwizdanym rzucie karnym. Zmiennicy nie wnieśli nic po przerwie, młodzież nie pokazała się z dobrej strony - mówił ówczesny trener LegiiJan Urban.

Piłkarski debiut Stachurskiego

Równo 55 lat temu zespół z Łazienkowskiej bezbramkowo zremisował w lidze z Wisłą Kraków. W składzie gości znalazł się m.in. debiutant, Władysław Stachurski, który pierwszego gola strzelił miesiąc później, w spotkaniu z Szombierkami Bytom (1:2). Wówczas wszedł na murawę w 29. minucie zastępując Antoniego Trzaskowskiego. Łącznie Stachurski rozegrał dla legionistów 169 meczów, w których zdobył 21 bramek. Jak na obrońcę to wynik budzący szacunek. Stachurski słynął z tego, że często inicjował akcje ofensywne warszawskiego klubu. Po prostu lubił zapędzać się do ataku. Pod koniec XX wieku dwukrotnie został trenerem Legii.

Wysoka porażka

Równo 72 lata temu legioniści przegrali z ŁKS 1:5, po którym „Życie Warszawy” (28.03.1949) pisało: - Do klęski
Legii, oprócz braku formy, przyczynił się słaby skład. Bez Szczurka, Waśki, Szymańskiego Legia nie jest tą drużyną, która nad każdym prawie krajowym przeciwnikiem przeważała w polu, w której ton nadawała linia pomocy wskazująca zmysł kombinacji. W chwili obecnej pełnowartościowych zawodników ma Legia w Górskim, Serafinie i Skromnym. Reszta daleka jest od formy z ubiegłego roku
.

--------------------

27 marca legioniści odnieśli trzy zwycięstwa, remis i trzy porażki. Dwa ostatnie spotkania kończyły się porażkami "Wojskowych". Tylko 2 z 7 gier odbywało się przy Łazienkowskiej.