Cristian Pasquato 22 kwietnia 22.04

Grano dzisiaj (22.04). Piękna bramka Pasquato

22.04.2022 05:00

(akt. 22.04.2022 13:30)

Dwudziestego drugiego kwietnia legioniści grali 17-krotnie. Tego dnia przegrali tylko raz!

Ostatni raz legioniści rywalizowali 22 kwietnia w ligowym spotkaniu z Wisłą Kraków w sezonie 2017/18. Wówczas wygrali na wyjeździe 1:0 po pięknym trafieniu Cristiana Pasquato z dystansu. Dla Włocha był to trzeci i zarazem ostatni gol w barwach "Wojskowych". Od 62. minuty goście grali w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą, a w kosenwekcji czerwoną kartkę obejrzał Jarosław Niezgoda (kilka dni później drugi żółty kartonik został anulowany przez Komisję Ligi). – Myślę, że w trakcie meczu wszyscy wypełnili swoje role i założenia trenera, a to był klucz do zwycięstwa. Dzięki temu, nawet grając w dziesiątkę, nie było to dla nas tak bardzo odczuwalne – powiedział ówczesny kapitan "Wojskowych", Arkadiusz Malarz.

Pierwsze trafienia

Dwudziestego drugiego kwietnia 2017 roku "Wojskowi" pokonali na wyjeździe Cracovię (2:1) po golach Dominika Nagya i Tomasa Necida, dla których były to pierwsze trafienia w Legii. Jak się okazało później, dla czeskiego napastnika była to pierwsza i zarazem ostatnia bramka z "eLką" na piersi. Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.

Cztery bramki

Sześć lat temu legioniści pewnie pokonali w ekstraklasie Cracovię (4:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Aleksandar PrijovićMichał KucharczykNemanja Nikolić i Kasper Hamalainen. Dla Fina był to pierwszy gol w Legii. Fotoreportaże są dostępne w TYM MIEJSCU

Półfinał PP

W sezonie 2007/08 legioniści mierzyli się u siebie z Zagłębiem Lubin w półfinale Pucharu Polski i bezbramkowo zremisowali. – Okazji mieliśmy bardzo dużo. Żałujemy, że nie wykorzystaliśmy chociaż jednej z nich. Fauli i sytuacji na styku było bardzo dużo ze strony Zagłębia i sędzia mógł pokazać rywalom przynajmniej raz nie żółtą, a czerwoną kartkę, ale to już była jego interpretacja – powiedział po meczu Jakub Rzeźniczak. W rewanżu było 1:1, a Legię do finału PP wprowadził gol strzelony na wyjeździe przez Takesure'a Chinyamę.

Charakter

Równo 16 lat temu warszawiacy zwyciężyli u siebie Zagłębie Lubin (1:0). Mecz od początku nie przebiegał pod dyktando Legii. Zawodnicy Dariusza Wdowczyka mieli przewagę, ale to rywale stwarzali groźniejsze okazje. Po zmianie stron drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Moussa Ouattara. Legioniści pokazali charakter. Po akcji Sebastiana Szałachowskiego jedynego gola w spotkaniu strzelił Roger Guerreiro. Dla stołecznej ekipy była to wówczas 9. ligowa wygrana z rzędu

Awans

Dwudziestego drugiego kwietnia 2004 roku legioniści bezbramkowo zremisowali z Jagiellonią Białystok w półfinale Pucharu Polski. Za pierwszy mecz rywal został ukarany walkowerem (spotkanie przerwano w 81. minucie, Legia prowadziła 2:0). Ostatecznie stołeczny klub zameldował się w finale, przegrał tam jednak z Lechem Poznań (0:21:0).

Puchar Ligi i mistrzostwo

Minęło 20 lat od ćwierćfinałowego rewanżu Pucharu Ligi pomiędzy Legią a Odrą Wodzisław. Warszawiacy przegrali w pierwszym meczu 0:1, ale w drugim zwyciężyli 3:1 po trafieniach Mariusza PiekarskiegoTomasza Sokołowskiego i Aleksandara Vukovicia. Dla "Piekario" był to ostatni z pięciu goli strzelonych w Legii.

Sześć goli

Do końca sezonu 1999/2000 pozostawało 7 kolejek. Strata do Polonii Warszawa wzrosła do 7 punktów, a więc myśli o mistrzostwie Polski trzeba było włożyć między bajki i twardo walczyć o miejsce dające prawo gry w europejskich pucharach. W kolejnym spotkaniu Legia podejmowała Ruch Radzionków. Mecz odbył się 22 lata temu. Zanosiło się na pogrom "Cidrów", bo po 36 minutach stołeczny zespół prowadził już trzema bramkami – jedną z nich zdobył Tomasz Jarzębowski, który pierwszy raz w karierze znalazł się w podstawowym składzie. Goście nie zamierzali się poddać, przed przerwą Rafał Jarosz strzelił 2 gole. Decydujący cios zadał jednak Bartosz Karwan. Ostatecznie "Wojskowi" wygrali 4:2.

Punkty pojechały do stolicy

Powrót na ligowe boiska w 1972 roku, po meczach pucharowych, okazał się bardzo udany. Dwudziestego drugiego kwietnia, kilka dni po spotkaniu w Starej Zagorze, legioniści pokonali w Zabrzu wyprzedzającego ich w tabeli Górnika Zabrze (2:1). Długo wydawało się, że powody do radości będzie miała 35-tysięczna śląska publiczność, bowiem od 26. minuty i strzału Zygfryda Szołtysika gospodarze prowadzili 1:0. Końcówka należała jednak do "Wojskowych". W 73. minucie wyrównał Tadeusz Nowak, a chwilę później zwycięską bramkę zdobył Kazimierz Deyna i punkty pojechały do stolicy.