56'
62'
88'
  • 90+5'
    Dziękujemy za wspólne śledzenie spotkania legionistów w europejskich pucharach. Na kolejną relację zapraszamy już w sobotę, kiedy mistrzowie Polski zagrają w 1. kolejce Ekstraklasy z Górnikiem w Zabrzu
  • 90+4'
    Koniec! Legia Warszawa pokonała 3:0 IFK Mariehamn w pierwszym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Bramki w premierowej odsłonie zdobyli Guilherme, Nagy i Hamalainen
  • 90+3'
    Legioniści nie nadwyrężają się, ale atakują do końca. To dobry symptom
  • 90+2'
    Kolejna próba legionistów. Szwoch uderzył zza pola karnego, ale obok słupka. Rywale tak rozpaczliwie blokowali uderzenie, że po sekundzie, dwóch graczy Mariehamn leżało przed pomocnikiem Legii
  • 90+1'
    Arbiter doliczył trzy minuty
  • 90'
    Moulin faulowany ok. 25 metrów od bramki. Chętnych do strzały 3-4 legionistów
  • 90'
    Dąbrowski ustawia piłkę. Wariant siłowy w postaci młotka ;)?
  • 90'
    Ależ bomba! "Dąber" posłał piłkę nad poprzeczką, ale to była ciekawa próba stopera wybranego w poprzednim sezonie najlepszym defensorem Ekstraklasy
  • 89'
    Gra spokojna, choć widoczna jest obecnie, jak dużą przewagę mają legioniści wymieniający piłkę pod polem karnym Finów
  • 87'
    Faul taktyczny i żółtą kartką napomniany Robin Sid. Gracz z Mariehamn łapał Mączyńskiego za koszulkę
  • 86'
    Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Sellin schodzi z murawy, wchodzi Wirtanen
  • 85'
    Rywale uderzają już z każdej pozycji, nawet nieprzygotowanej. Tak było teraz w przypadku Granlunda, który huknął z dystansu
  • 85'
  • 85'
    Szymański szarżował prawą stroną boiska, zagrał do Hlouska, a ten oddał futbolówkę Monecie. Skrzydłowy oddał strzał zza pola karnego. Futbolówka minęła bramkę Moariehamn
  • 84'
    Span uderza zza pola karnego - niecelnie
  • 83'
    Szwoch prostopadle w pole karne do Monoty, ten uderzył z pierwszej piłki i trafił w boczną siatkę
  • 82'
    Ponownie piłka przeprowadzona przez lewą flankę, zgranie do środka i trzecie w tym meczu uderzenie Moulina. Strzał przeleciał jednak obok słupka. W całej akcji widoczny był schemat, który mistrzowie Polski szlifowali m.in. na zgrupowaniu w Warce
  • 81'
    Przerzut na lewe skrzydło, Hlousek dośrodkowuje z pierwszej piłki, ale futbolówka ląduje w rękach Vaikly
  • 80'
    Da Cruz zagrywa pod linię końcową, Sellin dograł w pole karne, ale stoperzy Legii pewnie wyjaśnili sytuację nie dając Kangaskolce dojść do zagrania
  • 79'
    Sid wchodzi na boisko w miejsce Petrovicia. Druga zmiana wśród rywali
  • 78'
    Powrót Petrovicia na własną połowę skutkuje stratą Monety
  • 78'
    Moneta ponownie "rozbujał" się na lewej flance, wpadł w pole karne i zagrał na 11 metr do Szymańskiego. Ten w świetnej sytuacji huknął nad poprzeczką. Szkoda
  • 76'
    Uderzenie z dystansu Szwocha, lecz piłka leci obok bramki
  • 75'
    Dobry powrót do defensywy Monety, a następnie Szwocha. Pierwszy dobrze zabrał piłkę rywalowi, a drugi był faulowany przy próbie wyprowadzenia futbolówki z własnej połowy
  • 74'
    Akcja legionistów, ale bez groźnego uderzenia. Vaikla dalekim wykopem wznawia grę od bramki
  • 73'
    Nikt na Wyspach Alandzkich nie ukrywał, że nadzieje na awans są nikłe.
  • 72'
    Ponowne dośrodkowanie Hlouska, który dostał piłkę od Monety, lecz Czech ponownie zbyt mocno posłał piłkę w pole karne
  • 71'
    Gracze Mariehamn mają kłopot z organizacją gry. Legioniści łatwo mieszają w szykach miejscowych. Hlousek próbował przed chwilą dośrodkować do Mączyńskiego, lecz próba była zbyt mocna
  • 71'
    Pierwsza zmiana w IFK: za Maenpaa'e wchodzi Granlund
  • 70'
    Uderzenie Szwocha odbija Vaikla. Trzeba przyznać, że bramkarz Mariehamn ma kłopot z łapaniem uderzeń
  • 69'
    Nasi starzy znajomi z Irlandii, również sobie radzą. Nikt nie protestowałby, gdybyśmy ponownie spotkali się w jednej z kolejnych rund z Dundalk
  • 68'
    Na lewym skrzydle, Broź powstrzymuje Spana. Dobra, czysta interwencja i aut dla rywali
  • 67'
    Spokojnie wygląda teraz sytuacja na boisku. Mariehamn mniej atakuje, bojąc się odkryć. Legioniści nie forsują tempa i tworzą kolejne ataki pozycyjne
  • 65'
    Długa piłka w kierunku Monety, ale nowy zawodnik mistrzów Polski nie miał szansy przyjąć futbolówki
  • 64'
    Przed stałym fragmentem gry, trzecia i ostatnia zmiana w Legii: Szymański za Guilherme
  • 63'
    Druga zmiana w Legii. Nie jest to debiut w stołecznych barwach, lecz Łukasz Moneta - po powrocie na Łazienkowską - po raz pierwszy wchodzi na boisko. Były już gracz Ruchu zastępuje na skrzydle Dominika Nagy'a
  • 63'
    Broź w pełnym biegu dośrodkował w pole karne, strzał głową oddał Hamalainen, a Vaikla popisał się udaną interwencję parując piłkę na rzut rożny
  • 62'
    Dafaa wyprostowaną nogą zaatakował Mączyńskiego w walce o piłce i słusznie został napomniany żółtą kartką. Jako, że sześć minut wcześniej gracz IFK również oglądał "żółtko", teraz arbiter musiał mu pokazać czerwoną kartkę. Pomocnik w głupi sposób osłabił swój zespół
  • 60'
    Mocne dogranie, lecz wybite przez obrońców. Warszawiacy "zbierają" jednak piłkę i spokojnie konstruują kolejną akcję
  • 59'
    Piłka w siatce legionistów. Sellin dograł w pole karne z narożnika, a najwyżej do piłki wyskoczył Span. Amerykanin oddał strzał głową, a tuż przed linią do futbolówki doskoczył Ekhalle. Ten trafił do bramki, lecz sędzia gola nie uznał z powodu pozycji spaloNej gracza IFK
  • 59'
    Tym razem korner legionistów. W narożniku piłkę ustawił Moulin
  • 57'
    Pierwsza zmiana w Legii. Kopczyńskiego zmienia Szwoch. Legia będzie grała teraz ciut inaczej. Były gracz Arki będzie grał za plecami Hamalainena
  • 57'
  • 56'
    Legioniści ładnie teraz rozegrali piłkę w środku pola. Akcja kończy się faulem na Broziu. Dafaa ogląda żółtą kartkę za podcięcie "Diabła
  • 55'
    Korner dla miejscowych. Piłka zagrana tym razem w kierunku dalszego słupka, ale legioniści, na raty, wybijają dogranie Sellina z prawego narożnika
  • 54'
    Gra toczy się teraz w środku pola. Legioniści nie forsują tempa, spokojnie czekają na rywali i wyczekują na swoje szanse. Warszawiacy z tak komfortowym prowadzeniem, nie muszą się spieszyć
  • 54'
    Dąbrowski fauluje rywala w środku pola i sędzia napomniał go żółtą kartką
  • 52'
    Ekhalle huknął z lewego skrzydła, piłka zbliżała się do bramki, ale ostatecznie poszybowała nad poprzeczką
  • 51'
    Kopczyński rozciągnął grę do Hlouska, ten próbował dośrodkować, ale piłkę wybił Kojola
  • 50'
    Nagy wreszcie wygrał pojedynek w środku pola, lecz "druga piłka" trafiła do rywala. Po chwili dobrym wślizgiem w defensywie popisuje się Guilherme
  • 49'
    Nie ma tak dobrze ;)
  • 48'
    Trzecia wygrana z rzędu górna piłka przez Finów w środku pola. IFK tworzy przez to swoje sytuacje. Przed chwilą piłka trafiła do Spana, ten dośrodkował, ale został zablokowany i korner dla miejscowych
  • 48'
    Sellin w pole karne, lecz Dabrowski wybija futbolówkę. Stoper warszawiaków dobrze pilnowała bliższego słupka. "Głębokie" dośrodkowania piłkarzy Lundberga nie przynoszą korzyści zawodnikom z Mariehamn
  • 46'
    Uderzenie z dystansu Kangaskollki, ale piłka szybuje ponad poprzeczką. Miejscowi chcieli pokazać się od początku drugiej połowy i zastosowali wysoki pressing w pierwszych sekundach
  • 45+16'
    Rozpoczęła się druga połowa spotkania
  • 45+15'
    Obie drużyny wracają na boisko
  • 45+12'
    Tak Guilherme cieszył się po pierwszym golu :)
  • 45+4'
    Wracamy za piętnaście minut. Po pierwszej połowie możemy stwierdzić, że legioniści kontrolują spotkanie i praktycznie zapewniają sobie awans do kolejnej rundy, jeszcze przed rewanżem w Warszawie
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy! Legia po golach Guilherme z karnego, Nagy'a i Hamalainena prowadzi na Wyspach Alandzkich 3:0. Jest dobrze!
  • 45'
    Gracze Mariehamn skarceni kontrą. Guilherme idealnie podał piłkę do Hamalainena, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem, podciął piłkę i na tablicy świetlnej widzimy już 3:0 dla legionistów
  • 45'
    Sędzia doliczył minutę do czasu trwania pierwszej połowy
  • 43'
    3:0! Kasper Hamalainen!!!
  • 42'
    Moulin nie oddaje strzału, zagrywa wzdłuż pola karnego do Mączyńskiego. Pomocnik spodziewał się takiego rozwiązania i uderzył z szesnastu metrów. Piłka poszybowała wysoko nad bramką, lecz nowy legionista domagał się rzutu rożnego pokazując, że strzał odbił się od rywala
  • 42'
    A tamte eliminacje dobrze się zakończyły... :)
  • 41'
    Kolejny rzut wolny dla Legii na skraju pola karnego. Przy piłce Moulin
  • 40'
    Mączyński uruchomił Brozia na prawej flance. Dobrze grający defensor, dośrodkował w pole karne, gdzie futbolówkę głową uderzył Hamalainen. Strzał Fina instynktownie odbił Vaikla, ale niepilnowany Nagy doskoczył do piłki i posłał ją między nogami golkipera do siatki
  • 39'
    2:0!!! Dominik Nagy!
  • 37'
    Szybka akcja Mariehamn, Span - najaktywniejszy w szeregach IFK - wymienił piłkę z Dafaą i oddał niecelny strzał
  • 36'
    Mączyński zagrał na skrzydło, piłka błyskawicznie odegrana do środka, gdzie z pierwszej piłki huknął Moulin. Próba Francuza zakończyła się jednak tak samo jak ta, z początku spotkania: piłka poleciała obok bramki
  • 34'
    Mariehamn próbuje przetrzymać piłkę, aż... Kojola posłał futbolówkę przez całe boisko w pole karne. O dziwo, między obrońców wbiegł Kangaskollka i przejął piłkę, ale na krótko. Złe przyjęcie sprawiło, że napastnik miejscowych nie miał zbyt wielkiego pola manewru
  • 32'
    Nagy faulował rywala na prawej flance i został słownie upomniany przez sędziego. Dośrodkowanie odbija się od legionistów i wylatuje poza murawę. Kolejny stały fragment dla miejscowych
  • 32'
    Piłka wybita i kontra Legii. Da Cruz agresywnie zabrał piłkę wybiegającemu Guilherme, ale zdaniem arbitra, nie przekroczył przepisów
  • 30'
    Błąd rywala w środku pola, Hamalainen przejmuje piłkę. Fin podał do Guilherme, ten chwilę poczarował i oddał strzał. Uderzenie było zbyt lekkie, by zaskoczyć Vaiklę
  • 29'
    Przed chwilą typowe dla Mariehamn rozegranie akcji. Absorbowanie środkowych napastników przez skrzydłowych IFK, stworzenie miejsca w środku, wybiegający Petrović i podanie na lewą flankę do bocznego obrońcy. Pomocnik klubu z Wysp Alandzkich zagrał jednak zbyt mocno i z akcji nie wyszło nic
  • 27'
    Jak podoba wam się gra legionistów w środowym spotkaniu? Komentujcie na łamach Legia.Net!
  • 26'
    Błyskawiczne zagranie w pole karne, piłka wybita i róg. Co ciekawe, korner wykona Mączyński
  • 26'
    Złe dośrodkowanie, rywale szybko oddalają zagrożenie
  • 25'
    Zablokowane dośrodkowanie Spana i miejscowi mają kolejny korner
  • 25'
    Sellin zagrał w pole karne, piłkę podbił Dąbrowski, a z kontrą wybiegał Broź. Taktyczny faul Spana i od rzutu wolnego na prawej stronie własnej połowy legioniści wznawiają grę
  • 24'
    "Diabła" trzeba docenić. Kapitalnie rozpoczął spotkanie
  • 23'
    Kangaskollka głową, po wrzuceniu piłki z autu, lecz obok bramki. Widzimy teraz lepszy moment w wykonaniu Mariehamn
  • 22'
    Znowu kontra Legia. Piłka wędruje do Guilherme, ten zszedł do środka i zagrał do Hamalainena. Występujący na szpicy Fin, oddał strzał, ale zbyt lekki. Piłka dotoczyła się w ręce bramkarza
  • 21'
    To była najlepsza okazja miejscowych. Po zgraniu piłki, Kojola huknął w polu karnym, lecz piłka odbiła się od kolegi stopera Mariehamn i poszybowała na aut bramkowy
  • 20'
    Gracze Mariehamn, mając aut na wysokości pola karnego Legii, decydują się na daleki wrzut w "szesnastkę". Teraz, po wybiciu piłki przez stoperów, z dystansu uderzał jeden z rywali. Interwencja Malarza i korner dla miejscowych
  • 18'
  • 18'
    Próba uderzenia Hamalainena z pola karnego, ale Fin posłał piłkę ponad poprzeczką
  • 17'
    Kolejna, szybka akcja legionistów. Ostatecznie widzimy finalizację Brozia i... strzał w poprzeczkę. Warszawiacy są bliscy strzelenia kolejnego gola. Po odbiciu futbolówki od konstrukcji bramki, niepewnie interweniował Vaikla, lecz defensorzy zdołali zażegnać niebezpieczeństwo
  • 15'
    Jak to teraz nie wpadło!? Legioniści błyskawicznie skontrowali graczy z Wysp Alandzkich, kapitalnie podłączył się do ofensywy Broź i zacentrował płasko w pole karne. Piłkę uderzył Guilherme, ta odbiła się od Nagya i o centymetry minęła słupek
  • 12'
    Legioniści spokojnie rozgrywają piłkę przed polem karnym. Gospodarze mają kłopot z nadążeniem za tempem warszawiaków. Właśnie przez to, na skraju pola karnego faulowany Guilherme
  • 12'
    Przy piłce stoją Nagy i poszkodowany przed chwilą "Gui"
  • 12'
    Guilherme nadał mocną rotację uderzanej piłce, lecz futbolówka poszybowała wysoko nad bramką
  • 10'
    Span spróbował indywidualnej akcji. Amerykanin zszedł do środka, oddał strzał, ale próba była niecelna. Malarz spokojnie mógł wznowić grę z piątego metra
  • 9'
    Grę od bramki wznawia młody bramkarz gospodarzy, Vaikla. Pojedynki w środku pola na razie wyrównane - raz futbolówkę zgarniają gracze IFK, raz legioniści
  • 7'
    Guilherme mocno uderzył w lewy róg, a piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki. A radość z bramki sugeruje, że... skrzydłowy Legii spodziewa się potomka. Możemy chyba podwójnie pogratulować!
  • 6'
    Rzut karny dla Legii. Broź po swoim ofensywnym wejściu został sfaulowany przez Maenpaa'e. Do piłki podchodzi Guilherme
  • 6'
    1:0!!! Guilherme!
  • 4'
    Na razie piłka kursuje od jednej do drugiej bramki
  • 4'
    Trybuny stadionu IFK zostały szczelnie wypełnione. Jak można było przewidzieć, słychać wyłącznie fanów Legii, miejscowi ożywiają się tylko po atakach zawodników Lundberga
  • 3'
    Nie było zagrożenia. Legioniścii wznawiają grę. Broź zagrał do Guilherme, ten ruszył z kontrą, ale rywale wybili piłkę na aut po podaniu Brazylijczyka do Nagy'a
  • 1'
    Już w pierwszej minucie strzał oddał Thinault Moulin, lecz piłka poszybowała obok słupka
  • 1'
    Span wpadł w pole karne i wywalczył rzut rożny dla Mariehamn
  • 0
  • 0
    Piłkarze czekają na wyjście na boisku z tunelu. Początek europejskiej przygody w sezonie 2017/2018 już za moment
  • 0
  • 0
    Na stadionie są też władze Legii Warszawa
  • 0
    Obie drużyny są jeszcze na rozgrzewce. Początek spotkania już za 25 minut. Tymczasem, Legia zaprezentowała nowego napastnika, Armando Sadiku. Przeczytajcie o nim na łamach Legia.Net.
  • 0
    Środowy mecz będzie debiutem Krzysztofa Mączyńskiego. Były zawodnik Wisły w zeszłym tygodniu podpisał umowę, a w Mariehamn po raz pierwszy zaprezentuje się w barwach Legii
  • 0
    W składzie zabrakło Jarosława Niezgody, który narzeka na ból stawu skokowego. Z kolei Michał Pazdan zasiadł jedynie na ławce rezerwowych. Powodem również jest lekki uraz
  • 0
    Witamy! O godzinie 20:00 Legia zmierzy się na wyjeździe z IFK Mariehamn w meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów
  • 0
    Oto skład mistrzów Polski: Malarz - Broź, Dąbrowski, Jędrzejczyk, Hlousek - Guilherme, Kopczyński, Mączyński, Moulin, Nagy - Hamalainen. Ławka: Cierzniak - Pazdan, Moneta, Makowski, Szymański, Szwoch, Sanogo.