Koniec. Legia wygrała 3:2 z Wisłą w Puławach w piątkowym sparingu!
  • 89'
    Charatin uprzedził Janickiego przed polem karnym Legii
  • 87'
    Prostopadłe podanie Wańka do Rosołka, po chwili zbiegł do środka i uderzył nieznacznie niecelnie zza pola karnego
  • 86'
    Przywara sfaulowany w środku pola przez Grączewskiego, który został ukarany żółtą kartką
  • 81'
    Gałązka za Tkocza
  • 81'
    Dośrodkowanie Zięby zablokowane. Legia miała korner, Elitim dograł na dalszy słupek, Burch główkował z 11. metra, ale Mielcarz udanie interweniował. Niezła szansa
  • 79'
    Kołtański dośrodkował z rożnego na 6. metr, zamieszanie, ostatecznie Kumoch niedokładnie uderzył z lewej nogi
  • 79'
    Charatin wykonał wślizg i uprzedził Przywarę. Korner dla Legii
  • 77'
    Możdżeń krótko zagrał z wolnego do Elitima, ten dośrodkował na środek pola karnego, zrobiło się zamieszanie, Rosołek uderzał nad poprzeczką
  • 75'
    Akcja piłkarzy rezerw Legii. Możdżeń do Grączewskiego, ten prostopadle podał do Wańka, który technicznie uderzył z prawej strony pola karnego na dalszy słupek. Piłka przeleciała obok bramki
  • 72'
    Waniek za Guala, Grączewski za Strzałka
  • 70'
    Żółta kartka dla Kumocha za faul na połowie Legii
  • 69'
    2:3. Wisła złapała kontakt. Janicki miękko dośrodkował na środek pola karnego, a Kołtański uprzedził Burcha skutecznie uderzył w prawy, dolny róg
  • 68'
    Kargulewicz mocno uderzył z dystansu, Kobylak zbił do boku piłkę, Janicki umieścił ją w siatce, ale gol nie został uznany, gdyż rywal był na spalonym
  • 66'
    Gual mocno, ale nad bramką po strzale z prawej strony pola karnego
  • 66'
    Legia w posiadaniu
  • 64'
    Kargulewicz uderzył z pola karnego, Charatin dobrze wybił piłkę, uprzedzając Janickiego
  • 63'
    Zięba gra na prawym wahadle, Baku na lewym
  • 63'
    Burch jest półprawym stoperem, Charatin gra w środku defensywy, półlewym stoperem jest Rose
  • 62'
    Gual płasko, ale niedokładnie uderzył z dystansu
  • 62'
    Kołtański uderzył z dystansu, nieco obok bramki
  • 61'
    Pięć zmian w Legii. Elitim za Celhakę, Rose za Sokołowskiego, Zięba za Diasa, Charatin za Kapuadiego
  • 59'
    Rosołek prostopadle podał do Baku, ten wbiegł w pole karne z prawej strony, ale jego mocny strzał z ostrego kąta wybronił Mielcarz
  • 58'
    Możdżeń dośrodkował z rożnego na dalszy słupek, Kapuadi chciał przedłużyć tor lotu piłki, ale miejscowi wyszli z opresji. Wisła chciała wyjść z kontrą, lecz Dias dobrze skasował potencjalny atak szybki
  • 57'
    Gual przełożył Przywarę, po czym został zablokowany na 16. metrze
  • 56'
    Dias zbiegł z lewej flanki do środka, minął Przywarę, podał do Guala, który uderzył za lekko z 18. metra. Mielcarz spokojnie złapał piłkę
  • 55'
    Legia w posiadaniu, dłużej wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 54'
    Niezły początek drugiej połowy w wykonaniu Wisły, która stworzyła parę sytuacji, chce złapać kontakt
  • 53'
    Burch źle przyjął piłkę i popełnił faul. Wisła miała rzut wolny, Nojszewski dośrodkował na 6. metr, było główkowanie, Kobylak złapał piłkę
  • 53'
    Kargulewicz wycofał z prawej strony pola karnego na środek pola karnego, ale Nojszewski został zablokowany
  • 51'
    3:1. Kobylak zagrał niedokładnie, wprost płasko pod nogi Kumocha, po chwili Janicki otrzymał prostopadłe podanie i przelobował bramkarza Legii z 12. metra
  • 50'
    1:3. Janicki
  • 48'
    Janicki trafił w boczną siatkę po dośrodkowaniu z lewej flanki
  • 48'
    Niezły strzał Kołtańskiego z 18. metra, piłka przeleciała tuż nad poprzeczką
  • 47'
    W Wiśle doszło do 11 zmian. Jej skład to teraz: Mielcarz - Przywara, Noiszewski, Tkocz, Flak, Kumoch, Janicki, Kołtański, Nojszewski, Kargulewicz, Bortniczuk
  • 46'
    Kobylak za Hładuna, Burch za Pankova, Możdżeń za Josue
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi w Puławach 3:0 po golach Strzałka, Diasa i Guala!
  • 45+1'
    Josue do Guala, ten podał do Rosołka, który nieczysto uderzył z 14. metra
  • 45+1'
    Josue do Guala, ten minął Wiecha, potem nawinął Szymanka i uderzył z 15. metra w spojenie słupka z poprzeczką!
  • 43'
    Pankov pojawił się po prawej stronie boiska, mocno dograł wzdłuż, piłka wybita
  • 42'
    Groźna akcja Wisły. Dośrodkowanie z prawej flanki na bliższy słupek, Retlewski uderzył nad poprzeczką
  • 41'
    Sokołowski miękko zagrał do Guala, ten zabrał się do kontry, podprowadził piłkę, podał na lewą stronę pola karnego do Strzałka, ten wycofał, Josue sprytnie wypatrzył Guala, który w drugim kontakcie mocno uderzył z 8. metra. Łakota odbiła futbolówkę, ale ta ostatecznie wpadła do siatki
  • 39'
    3:0 dla Legii! Gual!
  • 38'
    Ciekawa akcja Wisły. Kaczmarek prostopadle podał w pole karne do Retlewskiego, ale zabrakło precyzji
  • 38'
    Strzałek do Josue, ten wbiegł w pole karne, uporał się z trzema rywalami, ale piłka mu nieco odskoczyła i wyszła na aut bramkowy
  • 36'
    Pawłas dośrodkował z lewej flanki, Pankov podbił piłkę nogą, Szymanek próbował powalczyć o futbolówkę, ale Josue dobrze wrócił do defensywy i celnie zgrał do Hładuna
  • 35'
  • 35'
    Sokołowski miękko zagrał do Guala, ten podprowadził piłkę, zbiegł z lewej flanki do środka, ograł Kaczorowskiego i mocno uderzył z 18. metra. Łakota zbił futbolówkę do boku, Dias do niej dopadł i świetnie, płasko uderzył z lewej strony pola karnego, z ostrego kąta na dalszy słupek!
  • 32'
    2:0 dla Legii! Gol Diasa!
  • 32'
    Żółta kartka dla Celhaki za faul na Klichowiczu na połowie Wisły
  • 31'
    Klichowicz sfaulowany przez Celhakę na połowie Wisły
  • 31'
    Josue chciał płasko, prostopadle podać w pole karne z rzutu wolnego, ale zagranie przeciął Retlewski
  • 30'
    Rosołek sfaulowany na 22. metrze od bramki Wisły. Rzut wolny
  • 30'
    Baku wybił dośrodkowanie Putona z rzutu wolnego
  • 29'
    Przerzut Pankova do Diasa. Portugalczykowi trochę odskoczyła piłka, Kaczmarek do niej doskoczył i został sfaulowany przez wahadłowego Legii
  • 29'
    Kaczorowski wygrał pojedynek z Sokołowskim w bocznym sektorze , minął go, zbiegł do środka, a jego płaski strzał z 15. metra okazał się nieznacznie niecelny
  • 26'
    Josue świetnie podał do Strzałka, ten dogrywał na dalszy słupek, w kierunku Diasa, ale podanie zostało przecięte
  • 25'
    Legia posiada piłkę, dobrze pressuje, potrafi odzyskać futbolówkę, buduje ataki pozycyjne
  • 25'
    Dias do Guala, ten do Strzałka, który miękko dograł na prawą stronę pola karnego, Baku ofiarnie, na wślizgu wycofywał, ale Łakota złapał piłkę
  • 22'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Sokołowski główkował niedokładnie, nad bramką
  • 21'
    Baku dośrodkował z prawej flanki, piłka wybita. Korner dla Legii
  • 21'
    Josue bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego w lewy, dolny róg. Łakota pewnie interweniował
  • 20'
    Rosołek sfaulowany przez Retlewskiego w pojedynku powietrznym, na 22. metrze od bramki Wisły
  • 19'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, ale Retlewski wybił piłkę
  • 19'
    Josue dośrodkował z wolnego na bliższy słupek, Rosołek nie zdołał musnąć piłki głową, będzie jeszcze korner
  • 19'
    Baku sfaulowany po prawej stronie boiska
  • 18'
    Gual prostopadle podał do Josue, ten zostawił piłkę Diasowi, który uderzał z prawej nogi, z 16. metra, ale został zablokowany przez Wiecha
  • 17'
    Dias utrzymał się pod presją, wycofał do Sokołowskiego, który wypatrzył Josue. Portugalczyk przerzucił piłkę na prawą stronę, do Baku, ale podanie zostało przecięte
  • 16'
    Strzałek prostopadle do Guala, ten zagrał w pole karne do Rosołka, który chciał wycofać do Hiszpana, ale Seweryś wybił piłkę
  • 16'
    Celhaka wybił dośrodkowanie z własnego pola karnego, po chwili Skałecki próbował dogrywać, ale wyszedł z tego centrostrzał, jedynie w boczną siatkę
  • 15'
    Dośrodkowanie na dalszy słupek, Szymanek zgrywał głową, próbując przedłużyć tor lotu piłki, ale "Wojskowi" wyszli z opresji
  • 14'
    Klichowicz dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Gual podbił piłkę, która wyszła poza boisko. Kolejny korner dla miejscowych
  • 13'
    Puton bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego, trafił w mur. Wisła ma korner
  • 13'
    Kapuadi sfaulował Szymanka na 18. metrze od bramki Legii. Rzut wolny dla Wisły
  • 11'
    Warszawiacy w posiadaniu, na połowie Wisły
  • 11'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 10'
    Celhaka zagrał na bok, do Diasa. Podanie trochę niewygodne, Portugalczyk nie opanował piłki
  • 10'
    Gual dobrze zgrał piłkę do Rosołka, Legia w posiadaniu
  • 9'
    Strzałek sfaulowany na 25. metrze od bramki Wisły, bliżej lewej strony. Josue dośrodkował na środek pola karnego, Klichowicz wybił piłkę głową. Legioniści szybko ją przechwycili, po chwili Dias niedokładnie podał wzdłuż boiska
  • 7'
    Kaczmarek mocno, ale niecelnie uderzył z 18. metra
  • 6'
    Josue przechwycił piłkę w bocznym sektorze, Celhaka podał do Guala, ten prostopadle zagrał na lewą stronę pola karnego do Strzałka, który chciał miękko wycofać, ale Radosław Seweryś przeciął zagranie
  • 6'
    Pressing Legii, niedokładne podanie w defensywie Wisły
  • 4'
    Obrońcy Wisły nieco odskoczyła piłka przed polem karnym gospodarzy, Strzałek ją przejął, wbiegł w pole karne z lewej strony i skutecznie uderzył z 10. metra. 1:0 dla Legii
  • 2'
    Już 1:0 dla Legii! Igor Strzałek!
  • 1'
    Pankov posłał góne, ale za mocne podanie do Baku
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Nieobecny w Puławach jest trener Legii, Kosta Runjaić. Zespół poprowadzą jego asystenci, Przemysław Małecki i Inaki Astiz
  • Ławka: Kobylak, Rose, Charatin, Burch, Zięba, Elitim, Możdżeń, Waniek, Grączewski, Pich
  • Skład Legii na sparing z Wisłą Puławy: Hładun – Pankov, Kapuadi, Sokołowski – Baku, Josue, Celhaka, Dias – Rosołek, Gual, Strzałek
  • Jubileuszowy sparing pomiędzy Wisłą a "Wojskowymi", będący głównym punktem obchodów 100-lecia II-ligowca, już w piątek, 8 września (godz. 18:30), w Puławach. W dniu wydarzenia – od godz. 16:00 – zostanie otwarta specjalna strefa LegiaPark z wieloma atrakcjami dla kibiców i mieszkańców
  • Legia zagrała tylko raz z Wisłą. Sześć lat temu zwyciężyła w Puławach 4:1 i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. Bramki zdobyli Krzysztof Mączyński, Tomasz Sedlewski (samobój), Dominik Nagy oraz Armando Sadiku, a jedynego gola w barwach II-ligowca strzelił Robert Hirsz. W spotkaniu wystąpił obecny piłkarz stołecznego klubu, Artur Jędrzejczyk
  • Obecnie Wisła plasuje się na 3. pozycji w tabeli II ligi, ma na koncie 13 punktów. Wygrała 4-krotnie (1:0 z Chojniczanką Chojnice, 3:1 z ŁKS-em II, 2:1 ze Stomilem Olsztyn, 2:1 z Sandecją Nowy Sącz), zremisowała 1:1 ze Stalą Stalowa Wola i poniosła 2 porażki (0:1 z KKS-em Kalisz, 0:1 i Hutnikiem Kraków). Jej trenerem, od początku sezonu 2023/2024, jest 39-letni Michał Piros, który prowadził wcześniej m.in. Legionovię Legionowo (2020-2023)
  • Wisłę opuścili m.in. Wojciech Błyszko (Znicz Pruszków), Bojan Gvozdenović (NK Belisce), Maciej Kona (Zawisza Bydgoszcz), Robert Majewski (Pogoń Siedlce), plus zawodnicy z przeszłością przy Łazienkowskiej, czyli Jakub Janiczek (Warta Sieradz – wypożyczenie), Adrian Paluchowski (Avia Świdnik) i Jakub Czajkowski, który wiosną był wypożyczony do II-ligowca z "Wojskowych", z kolei 30 czerwca wygasł mu kontrakt z Legią
  • Latem doszło do przemeblowań w kadrze II-ligowca. Do klubu z Puław dołączyli m.in. Maciej Bortniczuk (Jagiellonia Białystok), Kacper Kaczorowski (Legionovia Legionowo), Kacper Kołotyło (Orlęta Radzyń Podlaski – powrót z wypożyczenia), Oskar Mielcarz (Śląsk Wrocław – wypożyczenie), Radosław Seweryś, Janusz Nojszewski (Korona Kielce – wypożyczenia) i Danian Pawłas (AO Proodeftiki Neolea). Wisła sprowadziła również byłych piłkarzy Legii – Bartosza Rymka, Kamila Kumocha (Legionovia), Pawła Łakotę (Resovia) oraz Karola Noiszewskiego (Siarka Tarnobrzeg), który jeszcze w pierwszej części minionego sezonu był kapitanem rezerw "Wojskowych", wcześniej sięgnął z nimi po mazowiecki Puchar Polski, a na początku ub.r. trenował z "jedynką" w Dubaju
  • W poprzednim sezonie Wisła Puławy zajęła 5. miejsce w II lidze z dorobkiem 56 punktów (16 zwycięstw, 8 remisów, 10 porażek) i znalazła się w barażach o wejście do wyższej klasy rozgrywkowej, które zakończyła niepowodzeniem, na pierwszym meczu (1:3 ze Stomilem w Olsztynie)
  • Witamy! Trwa przerwa reprezentacyjna, w trakcie której Legia Warszawa zagra w Puławach z miejscową Wisłą. Będzie to główny punkt obchodów 100-lecia sparingpartnera "Wojskowych". Spotkanie towarzyskie już w piątek, 8 września (godz. 18:30), transmisja na kanale II-ligowca w serwisie YouTube
Wisła PuławyLegia Warszawa
32'
38'

46' Oskar Mielcarz za Paweł Łakota

46' Kamil Kumoch za Przemysław Skałecki

46' Oskar Przywara za Kacper Kaczorowski

46' Karol Noiszewski za Łukasz Wiech

46' Maksymilian Tkocz za Radosław Seweryś

46' Jan Flak za Danian Pawłas

46' Kamil Kargulewicz za Mateusz Kaczmarek

46' Robert Janicki za Kacper Szymanek

46' Damian Kołtański za Krystian Puton

46' Janusz Nojszewski za Mateusz Klichowicz

46' Maciej Bortniczuk za Dawid Retlewski

46'

46' Gabriel Kobylak za Dominik Hładun

46' Marco Burch za Radovan Pankov

46' Mateusz Możdzeń za Josue

49' Robert Janicki

49'

69' Damian Kołtański

69'

70' Kamil Kumoch

70'
72'

72' Aleksander Waniek za Marc Gual

72' Szymon Grączewski za Igor Strzałek

83' Adam Gałązka za Maksymilian Tkocz

83'
86'

86' Szymon Grączewski

90' Janusz Nojszewski