10. kolejka Ekstraklasy

Mirosław Drożdż

24.10.2010 19:00

(akt. 15.12.2018 09:40)

Nadszedł czas 10. kolejki Ekstraklasy. Rozpoczął ją pojedynek Polonii Bytom ze Śląskiem. Typowo remisowy mecz skończył się bezbramkowym rezultatem. W Kielcach Legia rozgromiła Koronę 4:1 (2:1). Pierwsze zwycięstwo pod wodzą Pawła Janasa odniosła Polonia Warszawa, która pokonała Cracovię 3:0. W sobotę w ciekawie zapowiadającym się meczu przyjaźni w Krakowie pomiędzy Wisłą i Lechią Gdańsk padł wynik 5:2. Ww niedzielę Lech pojechał do Zabrza i przegrał 0:2. Na zakończenie kolejki do Lubina zawita Ruch Chorzów. Poniżej wszystkie pary kolejki.

Piątek, 22 października
Polonia Bytom - Śląsk Wrocław, godz. 0:0
Korona Kielce - Legia Warszawa 1:4 (1:2)

6' (0:1) Michał Kucharczyk
28' (1:1) Pavol Stano
35' (1:2) Ivica Vrdoljak (k.)
65' (1:3) Maciej Iwański
88' (1:4) Miroslav Radović

Sobota, 23 października
Polonia Warszawa - Cracovia Kraków  3:0

7' (1:0) Łukasz Trałka
17' (2:0) Artur Sobiech
69' (3:0) Daniel Gołębiewski

Arka Gdynia - GKS Bełchatów 1:0
40' (1:0) Mirko Ivanovski

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 5:2
11' (0:1) Krzysztof Bąk
30' (1:1) Patryk Małecki
46' (2:1) Radosław Sobolewski
67' (3:1) Paweł Brożek (k)
69' (4:1) Andraż Kirm
82' (4:2) Tomasz Dawidowski
83' (5:2) Andraż Kirm

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 4:1
17' (2:0) Marcin Robak
43' (3:0) Mindaugas Panka
55' (4:0) Piotr Grzelczak
77' (4:1) Tomasz Frankowski

Niedziela, 24 października
Górnik Zabrze - Lech Poznań 2:0
44' (1:0) Marcin Wodecki
67' (2:0) Marcin Wodecki

Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 0:0

Tabela oraz terminarz Ekstraklasy

Zapraszamy też do udziału w naszym Typerze. Do wygrania meczowa koszulka piłkarzy Legii.