17. kolejka Ekstraklasy

06.03.2011 20:20

(akt. 14.12.2018 19:57)

<p>Zakończyła się już 17. kolejka Ekstraklasy. W piątek Śląsk podejmował, ostatnią w tabeli Cracovię. Głównie dzięki golkiperowi "Pasów" spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0, za to Wisła po wyrównanym meczu pokonała Ruch 3:1. W sobotę Górnik Zabrze w świetnym stylu rozgromił Zagłębie 5:1.  Pokonane zostały również drużyny z Kielc oraz Łodzi. Arka straciła trzy bramki w przeciągu dziesięciu minut. Lider Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok tylko zremisowała z GKS-em Bełchatów. Koniec weekendu to mecz Lechii, która po golach Traore wygrała z Polonią Bytom. Z kolei ostatnim spotkaniem były derby Warszawy. Zwycięsko zakończyli je piłkarze Legii, którzy po samobójczym trafieniu Sadloka zdobyli trzy punkty. Kolejne spotkanie "Wojskowi" rozegrają w najbliższy piątek, a rywalem będzie Śląsk Wrocław. </p>

Piątek, 4. marca

Śląsk Wrocław - Cracovia 0:0

Wisła Kraków - Ruch Chorzów  3:1
17' (1:0) Andraż Kirm
49' (1:1) Wojciech Grzyb
51' (2:1) Tomas Jirsak
80' (3:1) Maor Melikson

Sobota, 5. marca

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 5:1
36' (1:0) Aleksander Kwiek
45' (2:0) Michal Gasparik
58' (3:0) Daniel Sikorski
63' (3:1) Szymon Pawłowski
68' (4:1) Michal Gasparik
90' (5:1) Robert Jeż

Widzew Łódź - Korona Kielce 3:1
20' (1:0) Nika Dzalamidze
23' (1:1) Edi Andradina
28' (2:1) Ugo Ukah
71' (3:1) Adrian Budka

GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok 0:0

Arka Gdynia - Lech Poznań 0:3
84' (0:1) Bartosz Slusarski
88' (0:2) Artjoms Rudnevs
89' (0:3) Tomasz Mikołajczak

Niedziela, 6. marca

Lechia Gdańsk - Polonia Bytom 2:0
76' (1:0) Abdou Traore (k.)
90' (2:0) Abdou Traore

Legia Warszawa - Polonia Warszawa 1:0
26' (1:0) Maciej Sadlok (s.)

Tabela oraz terminarz Ekstraklasy

Zapraszamy też do udziału w naszym Typerze. Do wygrania meczowa koszulka piłkarzy Legii.