Jakub Waliszewski

02.09.2020 00:00

(akt. 31.08.2020 18:14)

W środę 19. urodziny obchodzi Maciej Rosołek. Napastnik trafił do Legii w lipcu 2015 roku.

Maciej Rosołek urodził się 2 września 2001 roku w Siedlcach. Przygodę z piłką rozpoczął w miejscowej Pogoni, skąd następnie trafił do akademii Legii Warszawa. Dzięki dobrej grze w zespole młodzieżowym został włączony do drużyny rezerw. W drugiej drużynie zagrał 31 spotkań, w których strzelił 14 goli i miał 4 asysty.

Rosołek zwrócił na siebie uwagę Aleksandara Vukovicia, który postanowił dać mu szansę w "jedynce". W pażdzierniku 2019 roku doczekał się swojego debiutu. 18-latek pojawił sie na murawie w 74. minucie meczu przeciwko Lechowi Poznań. Zaledwie dwie minuty później zdobył bramkę i ustalił wynik spotkania na 2:1. W debiutanckim sezonie zagrał 14 meczów i strzelił 3 gole. Sezon 2020/2021 rozpoczął od strzelenia hat-tricka w meczu Pucharu Polski przeciwko GKS-owi Bełchatów. Tydzień później miał asystę w ligowym starciu z Rakowem Częstochowa. Rosołek z każdym kolejnym meczem nabywa cennego doświadczenia i ma potencjał, by w niedalekiej przyszłości stać się kluczowym napastnikiem w zespole Legii.

Redakcja Legia.Net życzy Maćkowi jak najwięcej udanych występów, zdrowia, szczęścia, pomyślności, realizacji marzeń zarówno na boisku, jak i poza nim. Wszystkiego najlepszego!