20. urodziny Michała Kucharczyka

Monika Krucz

20.03.2011 00:30

(akt. 14.12.2018 17:38)

<p style="margin-bottom: 0cm">Legia Warszawa starała się o pozyskanie Michała Kucharczyka ponad miesiąc. Po długich rozmowach wcześniejszy klub tego zawodnika dogadał się ze stołeczną drużyną i 18-letni wtedy „Kucharz” podpisał umowę ale został natychmiast wypożyczony do Nowego Dworu. Na Łazienkowskiej stawił się latem. Miał być czwartym napastnikiem, ale szybko wywalczył sobie pozycję pierwszego. </p>
Michał Kucharczyk urodził się 20.03.1991r w Warszawie. Zawodnik rozpoczynał swoją karierę w juniorskiej drużynie Świtu Nowy Dwór. Następnie napastnik przyłączony został do pierwszej drużyny gdzie spędził trzy sezony. W lipcu 2009 roku „Kucharz” podpisał pięcioletni kontrakt z Legią Warszawa, jednak pierwszy sezon spędził na wypożyczeniu do swojego pierwszego klubu. Jego dobra postawa zaprocentowała powrotem na Łazienkowską. Kucharczyk w barwach stołecznej drużyny zadebiutował 27 sierpnia 2010 r. w przegranym 0:2 meczu z GKS-em Bełchatów, zmieniając Takesure'a Chinyamę. Pierwszego gola z "eLką" na piersi strzelił w rundzie jesiennej bieżącego sezonu w wygranym meczu z Lechem Poznań. Pod koniec stycznia 2011 r. do stołecznego klubu napłynęło powołanie dla Michała Kucharczyka do reprezentacji Polski na zgrupowanie w trakcie którego odbył się towarzyski mecz z reprezentacją Mołdawii. W tym spotkaniu „Kucharz” wystąpił od 1 minuty i rozegrał całą pierwszą połowę. W dniu meczu ze Śląskiem Wrocław, Michał Kucharczyk wraz z Jakubem Rzeźniczakiem zostali powołani na mecze reprezentacji Polski z Litwą i Grecją. Pierwszy mecz odbędzie się 25 marca, zaś drugi cztery dni później.

Z okazji urodzin w imieniu całej redakcji serwisu Legia.Net życzymy jubilatowi dużo zdrowia, szczęścia w życiu zawodowym i prywatnym oraz jak najwięcej bramek w barwach stołecznego klubu i oczywiście wygranej w Bełchatowie okraszonej bramką. 100 lat!