21. urodziny Bartłomieja Kalinkowskiego

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

11-07-2015 / 08:37

(akt. 07-12-2018 / 22:15)

21 lat temu na świat przyszedł Bartłomiej Kalinkowski, który od ponad roku trenuje z pierwszym zespołem, rozegrał 4 oficjalne mecze. Wcześniej był kapitanem zespołu rezerw. Defensywny pomocnik przed sezonem chciał odejść an wypożyczenie, ale na takie rozwiązanie nie zgodził się trener Hennning Berg.

Bartłomiej Kalinkowski urodził się 11 lipca 1994 roku w Warszawie. Jeszcze jako dziecko przeniósł się z rodzicami do Radomia, w którym stawiał też pierwsze kroki na boisku. "Kali" jako sześciolatek rozpoczął treningi w miejscowym Juniorze, gdzie spędził dwa lata. Potem nastał czas, w którym zawodnik reprezentował PKS Makowiec. Kolejnym krokiem dla Kalinkowskiego była Broń Radom. Na przełomie 2010 i 2011 roku pomocnikiem zaczęła interesować się Legia Warszawa. To wtedy, w trakcie wycieczki do Warszawy, zawodnik dostał telefon od taty, który poinformował go, że będą musieli porozmawiać po powrocie do domu. "Kali" oczywiście był zaniepokojony o co chodzi, ale gdy już usłyszał, że kwestią jest gra w stołecznym klubie, nie mógł się doczekać rozpoczęcia treningów z "Wojskowymi".


"Kali" zaczął występować w Legii od 2011 roku. W tym czasie był m.in. kapitanem juniorów starszych, którzy w 2013 roku wywalczyli mistrzostwo Polski w Grudziądzu. Później Kalinkowski występował w rezerwach "Wojskowych" i był kapitanem drużyny. Pomocnik prezentował się na tyle dobrze, że przygotowania do kolejnych rozgrywek zaczął pod opieką Henninga Berga i zadebiutował w koszulce z "eLką" na piersi w meczu o Superpuchar z Zawiszą Bydgoszcz. Zanotował nawet asystę przy trafieniu Marka Saganowskiego. 


Cała redakcja serwisu Legia.Net życzy naszemu zawodnikami wielu udanych zagrań na boisku, ale przede wszystkim zdrowia, zadowolenia z siebie oraz szczęścia. Samych przyjemnych chwil z Legią! 100 (L)at!

Komentarze (13)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Olo
 • 0 / 0
Uciekaj z Legii bo tutaj tylko się cofniesz w rozwoju. Po jaką cholerę Berg ustawił na def pomocnika Pazdana kiedy ten jest stoperem.
~AHS
 • 0 / 0
Czekam by zagrał 5-7 pełnych meczy pod rząd. Czekam by Arak zagrał. Ryczkowskiego wszyscy skreślacie. Tylko zastanówcie się kto będzie do sprzedaży (LEGIA utrzymuje się z tego) za pół roku/rok i dalej?? Powinien grać na zmianę z Furmanem. Jeśli ktoś uważa że będzie lepiej jak będzie grał Jodłowiec, Ivica i Pazdan to powodzenia.
~L
 • 0 / 0
kupcie Evandera Sno!!!wolny zawodnik!!!obunozny gra na defensywnej pomocy
~Neon
 • 0 / 0
Nie wiem do cholery co jest z tym klubem, że ludzie w wieku Bartka (albo młodsi) mogą stanowić o sile kartofli (Kędziora, Linetty, Formella, Kownacki), a w Legii są traktowani tak trochę z politowaniem, trochę jak zapchajdziury, trochę jako alibi (no wychowujemy, towarzysze, wychowujemy). O co w tym chodzi? Facet ma 21 lat, zamierzacie jemu (i innym) dać trochę pograć czy wydłużacie okres ochronny dla młodzieżowców do 25 lat?
~x(L)x
 • 0 / 0
Tylko po co nam kolejny defensywny pomocnik. Nam brakuje graczy ofensywnych którzy będą rozgrywać i dostarczać piłki napastnikom
~qemp
 • 0 / 0
Neon masz sto procent racji.Po prostu sami się ograniczamy w tym klubie.Nie dajemy szansę młodym, którzy tak na prawdę są gotowi.Liczymy, że jeśli ktoś jest zza granicy to jest lepszy.Zakompleksieni ludzie pracują w tym klubie.Mówimy co innego a robimy co innego.To nigdy nie wychodzi na dobre.Teraz jest pretekst żeby skreślić Ryczkowskiego.Tylko, że skoro starsi nie podołali to dlaczego młodzi mają ponosić konsekwencje skoro to nie oni mają robić różnicę?Arak,Ryczkowski,Kopczyński powinni dostać szansę.
~WM
 • 0 / 0
Szkoda chłopaka w tym syfie... Tu młodzi nie mają szansy zdobyć doświadczenia. Zagrać 30 - 45 min. w meczu przy boku doświadczonych piłkarzy miałoby rację bytu. Natomiast nie grać wcale bądź grać ekipą z rezerw mija się z celem. W takim Lechu potrafią wprowadzać młodych, my za to mamy Berga :-(
~rrt
 • 0 / 0
Mam wrażenie, że juniorzy Legii są nastawieni na triumfy, są zajeżdżani, często łapią kontuzje i są nieprzygotowani na dorosłe granie.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Kolejny super pomysł łysego. Młodemu nie pozwala odejść mówiąc że go potrzebuje a następnie na pozycji defensywnego wystawia stopera Pazdana. To jest k... chore. Młody uciekaj z tego bałaganu
~Podaj nick
 • 0 / 0
100 lat
Walcz o 1 skład i pokaż wszystkim na co cie stać, ale nie jeden raz słuchaj, słuchaj ajaj piękne słowa mówią wszystko, lecz nie zmienią nic, nie zmienią nic
~trening
 • 0 / 0
Mój nick to
TRENING 176.100***
~Mac
 • 0 / 0
Naj(L)epszego, Kali :D
~qq
 • 0 / 0
chłopie uciekaj stąd ...to taka moja rada na urodziny. A poza tym...wszystkiego najlepszego !