23. kolejka Ekstraklasy

Mariusz Ostrowski

11.04.2009 22:18

(akt. 17.12.2018 23:02)

W meczach 23. kolejki Ekstraklasy, cztery czołowe zespoły walczące o mistrzostwo Polski zdobyły komplet punktów. Lider tabeli Lech Poznań pokonał w Gliwicach Piasta 2:1, strzelając bramkę w ostatniej minucie spotkania. W Krakowie Wisła wygrała z Jagiellonią Białystok 1:0, a w Chorzowie Ruch uległ stołecznej Polonii 1:3. W ostatnim meczu tej kolejki, przy Łazienkowskiej po bardzo dobrym meczu szczególnie w pierwszej połowie, Legia Warszawa wysoko pokonała Cracovię Kraków 4:0. Poniżej wszystkie wyniki spotkań tej kolejki.
9.04 (czwartek) Polonia Bytom - Odra Wodzisław Śląski 1:1 (1:1) Łódzki KS - Arka Gdynia 3:0 (1:0) Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1:1 (0:1) 11.04 (sobota) Lechia Gdańsk - GKS Bełchatów 1:2 (1:1) Ruch Chorzów - Polonia Warszawa 1:3 (1:2) Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 1:0 (1:0) Piast Gliwice - Lech Poznań 1:2 (0:1) Legia Warszawa - Cracovia 4:0 (3:0)