25. kolejka trzeciej ligi piłkarskiej

Źródło:

14.04.2001 23:59

(akt. 18.12.2018 23:49)

Lider - rezerwy warszawskiej Legii - wygrały na wyjeździe z Piotrcovią 1:0. Jedynego gola strzelił najskuteczniejszy zawodnik Legii wiosną - Adam Cieśliński.
Mimo, że obie drużyny dzieli w tabeli 11 miejsc gra była wyrównana. W pierwszej części gry na bramkę Legii kilka razy strzelał Kaźmierczak, ale Maciej Łykowski spisywał się bez zarzutu. Warszawianie też groźnie atakowali. Po ich akcjach Szczerbickiego dwukrotnie musiał wyręczać obrońca Zawistowski wybijając piłkę z linii bramkowej.
Po przerwie przeważali gospodarze, jednak Fabiano pudłował z kilku metrów. Legioniści byli skuteczniejsi. W 61. minucie Łukasz Siciak podał do Łukasza Mierzejewskiego, po którego strzale piłka odbiła się od poprzeczki. Przed bramką znalazł się Cieśliński i zrobił, co trzeba.
Później dzięki dobrym zmianom gospodarze zepchnęli rywali do defensywy. Jednak strzały Robaszka, Kardasa i Fabiano odbijał bramkarz Legii. Na dodatek, w 87. min miał dużo szczęścia, gdy po uderzeniu Kowalskiego piłka trafiła w poprzeczkę. Wynik już jednak się nie zmienił.
Piotrcovia - Legia II Warszawa 0:1 (0:0). Bramka: Cieśliński (61.).
Żółte kartki: Magdoń, Białek - Piotrcovia; Chmielowski - Legia II.
Skład Legii II:Łykowski - Więckowski, Chmielowski, Omeliańczuk - Bojarski, Pałaszewski, Siciak (86. Gostyński), Wojtas, Dębiński (57. Woźniak) - Cieśliński, Mierzejewski.
Autor: bar źródło: Gazeta Wyborcza