Jakub Waliszewski

16.02.2022 00:00

(akt. 15.02.2022 23:11)

W środę, 16 lutego, 30. urodziny obchodzi obrońca Legii Warszawa, Mattias Johansson. Szwed trafił do stołecznego klubu w czerwcu 2021 roku.

Mattias Johansson zadebiutował w Legii w spotkaniu el. Ligi Mistrzów z Bodo/Glimt (3:2). Zmienił Kacpra Skibickiego, pojawił się na boisku na ostatnie siedem minut. W rewanżu również wszedł na końcówkę i pokazał się z dobrej strony, gdyż asystował przy golu Tomasa Pekharta. Kolejne dwa miesiące stracił niestety z powodu mononukleozy. Wrócił do gry pod koniec września. Wówczas zagrał dobry mecz przeciwko Spartakowi Moskwa w fazie grupowej Ligi Europy (1:0). W spotkaniu z Leicester City (1:0) również zaprezentował się przyzwoicie, lecz doznał kontuzji i musiał opuścić murawę w 78. minucie.

Po powrocie do rywalizacji nie miał już tak dobrej formy. W 16. kolejce PKO Ekstraklasy zdobył co prawda zwycięską bramkę w starciu z Jagiellonią Białystok (1:0), jednak jak się później okazało, był to jednorazowy przebłysk. Na domiar złego, opuścił wtedy boisko przedwcześnie, z powodu kontuzji. Na szczęście w grudniu i w trakcie zgrupowania w Dubaju omijały go poważniejsze urazy i rundę wiosenną rozpoczął w pełni zdrowy. Z Zagłębiem Lubin (3:1) zagrał przyzwocie, ale w meczu z Wartą Poznań zawiódł podobnie jak cały zespół. Jak dotąd wystąpił w Legii 19 razy, strzelił gola i miał jedną asystę.

Z okazji urodzin, cała redakcja Legia.Net życzy Mattiasowi dużo zdrowia, jak najlepszej formy, wielu sukcesów zarówno na boisku, jak i poza nim, szczęścia i radości. Sto lat!