6. kolejka Ekstraklasy

Mirosław Drożdż

19.09.2010 18:53

(akt. 15.12.2018 14:11)

W ciekawie zapowiadającej się konfrontacji Wisły Kraków z Koroną Kielce padł remis 2:2, pięknego gola strzelił były kapitan Legii <strong>Aleksandar Vuković</strong>. Cały czas jesteśmy rozczarowani postawą Legii która przegrała kolejne spotkanie. Honorową bramkę dla "Wojskowych" strzelił z rzutu karnego<strong> Ivica Vrdoljak</strong>. Wysoko uległ też Śląsk który do Wrocławia wrócił z bagażem pięciu bramek. Mecz Lecha Poznań z Polonią Warszawa z uwagi na występy "Kolejorza" w pucharach został przełożony na 10 listopada. Poniżej wszystkie pary kolejki.

Piątek 17 września

Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków 1:0
30' (1:0) Bedi Buval

Wisła Kraków - Korona Kielce 2:2
44' (1:0) Paweł Brożek
47' (1:1) Aleksandar Vuković
72' (2:1) Cezary Wilk
83' (2:2) Andrzej Niedzielan

Sobota 18 września

Górnik Zabrze - GKS Bełchatów  1:0

73'  (1:0) Tomasz Zahorski

Widzew Łódź - Ślask Wrocław 5:2

28' (1:0) Marcin Robak
32' (1:1) Piotr Ćwielong
49' (2:1) Marcin Robak
71' (3:1) Darvydas Sernas
74' (4:1) Darvydas Sernas
77' (5:1) Marcin Robak
88' (5:2) Waldemar Sobota

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 2:1

55' (1:0) Dawid Plizga
79' (2:0) Wojciech Kędziora
89' (2:1) Ivica Vrdoljak

Polonia Bytom - Ruch Chorzów 1:0

51' (1:0) Dariusz Jarecki

Niedziela 19 września

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 1:0
68' (1:0) Tadas Labukas

Tabela oraz terminarz Ekstraklasy

Zapraszamy też do udziału w naszym Typerze. Do wygrania meczowa koszulka piłkarzy Legii.